Apbrīno

Brālis: “Searching for Sugar Man” režisors beidza dzīvi pašnāvībā 0

Foto – Leta/AFP

“Oskara” balvu ieguvušais zviedru režisors Maliks Bendželuls izdarījis pašnāvību, trešdien paziņojis dokumentālās filmas “Searching for Sugar Man” veidotāja brālis.

Džohars Bendželuls apstiprināja, ka viņa 36 gadus vecais brālis esot cietis no depresijas. “Dzīve ne vienmēr ir vienkārša,” viņš teica. Ziņas par brāļa pašnāvību esot bijis briesmīgākais, ko viņš jebkad piedzīvojis.

Policija Bendželula nāvi sīkāk nekomentēja, tikai sacīja, ka tai neesot aizdomu par režisora noslepkavošanu.

Bendželuls 2013. gadā saņēma prestižo “Oskara” balvu par dokumentālās filmas “Searching for Sugar Man” režiju. Tajā stāstīts par divu fanu mēģinājumiem 90.gadu beigās atrast amerikāņu folkmūziķi Siksto Rodrigesu.

Dziesmas no Rodrigesa albuma “Cold Fact” 70. un 80. gados bija antiaparteīda cīnītāju rindās esošo jauniešu neoficiālā himna, taču drīz vien mūziķis pazuda no sabiedrības redzesloka. Tika uzskatīts, ka viņš gājis bojā uz skatuves notikušā negadījumā.

Taču faniem izdevās Rodrigesu atrast Detroitā, kur viņš strādāja kā celtnieks. Viņi pārliecināja mūziķi sniegt vairākus koncertus Dienvidāfrikā, kur viņu uzņēma kā varoni.

Kinolentes uzņemšana prasīja piecus gadus un draudēja izgāzties, jo trūka līdzekļu. Dažas ainas Bendželuls filmējis ar savu viedtālruni, bet kadrus montējis pie virtuves galda savā dzīvoklī Stokholmā.

Viņš apņēmies pabeigt filmu, jo “tas ir labākais stāsts, ko jebkad esmu dzirdējis”, sacīja Bendželuls.

Filma saņēmusi vēl vairākus citus apbalvojumus, tostarp Britu kinoakadēmijas (BAFTA) balvu.

LA.lv