×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

Brāļu kapos pārapbedīs Tīreļpurvā kritušu latviešu strēlnieku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar militāru godu Brāļu kapos 28.oktobrī plkst.10 pārapbedīs Tīreļpurvā atrastā latviešu strēlnieka Andreja Kurpnieka mirstīgās atliekas, informē Kara muzejs.

Apmēram pirms gada netālu no Latvijas Kara muzeja filiāles “Ziemassvētku kauju muzejs “Mangaļi” Jelgavas novada Valgundes pagastā bija atrastas 1. pasaules kara Ziemassvētku kauju laikā kritušā karavīra mirstīgās atliekas, kas pēc klātesošā apbalvojuma: Krievijas Impērijas Sv.Jura krusta 4.šķiras numura tika identificēts kā 3.Kurzemes latviešu strēlnieku pulka jefreitors Andrejs Kurpnieks, pastāstīja Kara muzeja Informāijas daļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs.

Izmantojot Latvijas un Krievijas Federācijas arhīvos esošo informāciju, tika noskaidrots, ka Andrejs Kurpnieks dzimis 1890. gada 9. oktobrī, Krievijas Impērijas Kurzemes guberņas Grobiņas apriņķa Vērgales pagastā, pabeidzis pagasta skolu un pirms 1. pasaules kara dzīvojis Liepājā, kur strādājis par ratnieku.

1915. gadā A.Kurpnieks iestājās Krievijas Impērijas armijā kā brīvprātīgais, bet 1916. gadā pēc personīgā lūguma bija pārcelts uz latviešu strēlnieku bataljoniem. Dienēja 3.Kurzemes latviešu strēlnieku bataljonā (vēlāk pulkā) izlūkkomandā.

Par kaujām Nāves salā (1916.gada vasarā) A.Kurpnieks apbalvots ar Sv.Krusta 4.šķiru. Piešķirta jefreitora dienesta pakāpe. Piedalījies 1916./1917. gadu mijā notikušajās Ziemassvētku kaujās, kritis 1917. gada janvārī. A. Kurpnieka mirstīgās atliekas atrastas vietā, kur 1917. gada 5. janvārī notika 3. Kurzemes latviešu strēlnieku pulka 1.bataljona uzbrukums Vācijas armijas pozīcijām, tāpēc var pieņemt, ka A.Kurpnieks ir kritis tieši šajā dienā. Par varonību A. Kurpnieks pēc nāves bijis apbalvots ar Sv.Jura krusta 3.šķiru.

Gandrīz gadsimtu kaujā kritušais varonīgais latviešu karavīrs bija atradies neapbedīts kaujas laukā, bet šomēnes viņu ar militāru godu apbedīs Rīgas Brāļu kapos, pauda Mitenbergs.

Pārapbedīšanas organizatori – Rīgas Pieminekļu aģentūra, Latvijas Kara muzejs un Nacionālie Bruņotie spēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+