Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
18. marts, 2015
Drukāt

Brāļu kapos šogad plānota vērienīga restaurācija un teritorijas labiekārtošana

Foto: Edmunds MickusFoto: Edmunds Mickus

Trešdien, 18. martā, Rīgas pieminekļu aģentūra iepazīstināja Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputātus ar darba plānu 2015. gadam, kurā paredzēti arī vērienīgi renovācijas un teritorijas labiekārtošanas darbi Brāļu kapos, informē RD sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Vilemsons.

Vilemsons norāda, ka, tuvojoties Rīgas Brāļu kapu simtgadei, šogad restaurēs mūri gar Varoņu ielu, svētās uguns terases šūnakmens iesegumu, uzeju ar sānu izbūvēm, četras piemiņas akas, sienu fragmentu ar vēsturiskajām epitāfijām, kā arī citus nozīmīgus objektus. Aģentūra plāno nodrošināt arī veco strēlnieku, brīvības cīnītāju, Lāčplēša ordeņa kavalieru un citu personu pārapbedīšanu un nomainīt bojātās vai uzlikt trūkstošās pieminekļu plāksnes. Tāpat tiks atjaunota transporta ceļa zona.

Papildus restaurācijas darbiem, izstrādās projektus Brāļu kapu teritorijas elektroapgādei un teritorijas apgaismojuma ierīkošanai, kas ir īpaši nepieciešams svētku un piemiņas dienās. Tiks arī izstrādāts projekts demontēto pieminekļu novietnes Varoņu ielā 3 iežogojumam un citi projekti teritorijas labiekārtošanai.

Citviet pilsētā Rīgas pieminekļu aģentūra šogad atjaunos baseina skulptūru “Lutausis”, veiks komunistiskā terora upuru pieminekļa Torņakalnā pamatnes nostiprināšanu, uzstādot granīta apmales, uzliks informatīvās plāksnes 25 Rīgas pieminekļiem, veiks sešu bronzas skulptūru apkopi – vaskošanu, kā arī nodrošinās visu pārējo pieminekļu apsekošanu un uzturēšanu, piebilda Vilemsons.

Pievienot komentāru

"Sēnītei" un Liepājas teātrim piešķirs kultūras pieminekļa statusuKafejnīcas "Sēnīte" ēka un Liepājas teātris iekļauti valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētie paziņojumi.
Draugiem Facebook Twitter Google+