Sports
Citi sporta veidi

Brāļu Samoilovu pirmajā savstarpējā PK duelī uzvar pieredze0


Brāļi Mihails (no kreisās) un Aleksandrs Samoilovi pēc savstarpējās cīņas.
Brāļi Mihails (no kreisās) un Aleksandrs Samoilovi pēc savstarpējās cīņas.
Foto: FIVB

(Papildināta plkst.20.01)

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien Nīderlandes pilsētā Hāgā, kur norisinās Pasaules tūres četru zvaigžņu posms, pirmajā mačā grūtā cīņā uzvarēja krietni mazpieredzējušākos Mihailu Samoilovu un Matīsu Gabdulļinu.

Brāļu duelī uzvarēja pieredze, jo Aleksandrs ar Šmēdiņu, kuram šis bija pirmais mačs pēc pleca traumas sadziedēšanas, uzvarēja Mihailu un Matīsu ar 2-1 (21:18, 17:21, 22:20).

Šī bija pirmā reize, kad Pasaules kausa posmā savā starpā tikās Aleksandrs un Mihails, kurus trenē tēvs Genādijs. Tāpat jāuzsver, ka Šmēdiņam šī bija pirmā oficiālā spēle pēc smagas pleca traumas, kuru viņš guva augustā, neveiksmīgi krītot no riteņa.

Vēl pirmā seta ievadā M.Samoilovs/Gabdulļins spēja iegūt nelielu pārsvaru, tomēr, setam tuvojoties izskaņai, iniciatīvu pārņēma A.Samoilovs/Šmēdiņš, kuri guva virsroku ar 21:18. Citādāks spēles scenārijs bija otrajā setā, kur noteikumus jau diktēja jaunais Latvijas duets, izvirzoties vadībā arī ar iespaidīgo 18:11. Lai gan A.Samoilovs/Šmēdiņš spēja rezultāta starpību samazināt, M.Samoilovs/Gabdulļins otrajā setā revanšējās ar 21:17.

Līdz ar to šīs cīņas liktenis tika izšķirts izšķirošajā – trešajā – setā, kura laikā lielākoties vadībā ar minimālu pārsvaru bija M.Samoilovs/Gabdulļins, tomēr titulētie A.Samoilovs/Šmēdiņš vien pašās beigās spēja atgūt vadību un ļoti spraigā divcīņā gūt uzvaru, tādējādi nodrošinot vietu izslēgšanas turnīrā. Tiesa, trešajā setā pie vairākām mačbumbām tika arī M.Samoilovs/Gabdulļins.

Otrā C grupas pārī ar 19.numuru izliktie krievi Valērijs Samodajs/Tarass Miskivs ar rezultātu 2-0 (21:19, 21:15) uzvarēja turkus Muratu Giginolu/Volkanu Gegtepi, kuriem piešķirts 14.numurs.

Turpinājumā turnīrā ar trešo numuru izliktie A.Samoilovs/Šmēdiņš C grupas otrajā mačā ar 0-2 (17:21, 19:21) piekāpās Samodajam/Miskivam, līdz ar to Latvijas duets izslēgšanas spēles sāks no pirmās kārtas.

Tikmēr M.Samoilovs/Gabdulļins cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā ar rezultātu 1-2 (14:21, 21:14, 10:15) piekāpās Giginolu/Gegtepem, noslēdzot dalību turnīrā ar dalītu 25.vietu.

Ceturtdien M.Samoilovs/Gabdulļins pārvarēja Hāgas turnīra kvalifikāciju, uzvarot abos mačos.

Saistītie raksti

Savukārt sieviešu turnīrā zaudējumus abās grupu turnīra spēlēs piedzīvoja Latvijas pāris Anastasija Kravčenoka/Alise Lece, kurām līdz ar to turnīrs noslēdzies ar dalītu 25.vietu.

Pērn turnīrā Hāgā uzvarēja Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuri gan šoreiz uz šo posmu nav devušies.

LA.lv