×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Brāļu Šicu un Dukuru panākumi iedvesmo Siguldā atvērt 1.klasi ar sporta novirzienu

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Siguldas novada pirmklasniekiem šoruden būs iespēja jauno mācību gadu uzsākt Siguldas pilsētas vidusskolas 1.klasē ar sporta novirzienu, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Ideja par šādas klases izveidošanu ir radusies Siguldas novada domes priekšsēdētājam Uģim Mitrevicam, gūstot iedvesmu no Siguldas olimpiešiem, īpaši brāļiem Dukuriem un Šiciem, kā arī SIA “Bobsleja un kamaniņu trases “Sigulda”” valdes priekšsēdētāja Daiņa Dukura iniciatīvas veidot Ziemas akadēmiju.

“Siguldas novada pašvaldība ir pieņēmusi vēsturisku lēmumu – izaudzināt Latvijas nākamos olimpiešus, tādēļ no šī gada 1.septembra Siguldas pilsētas vidusskolā tiks atvērta sporta novirziena 1.s klase, kuras skolēniem būs vairāk sporta stundu un aktīvas interešu izglītības nodarbības, lai attīstītu fiziskās dotības un sekmētu vispusīgu attīstību,” saka Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Saskaņā ar izstrādāto mācību programmu “s” klases skolēni no 1. līdz 6.klasei pilnā apjomā apgūs vispārizglītojošās programmas priekšmetus. Taču, atšķirībā no citiem skolēniem, bērni katru dienu sāks ar sporta nodarbību un arī pēc mācību stundām, atbilstoši sezonai, dosies uz vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbībām – vieglatlētiku, slēpošanu, skrituļošanu, peldēšanu vai citām.

Interešu izglītības nodarbību vadīšanai pieaicinās profesionālus sportistus. Tāpat bērniem būs iespēja klātienē vērot dažādu profesionālo sportistu dalību sacensībās, bet vasarā skolēni piedalīsies sporta nometnēs. Mācības “s” klasē varēs apvienot ar pagarinātās dienas grupas apmeklēšanu un citām interešu vai profesionālās ievirzes izglītības nodarbībām.

“Mēs esam apzinājušies Latvijas izglītības sistēmas problēmu – skolēnu fiziskās sagatavotības prasības ir minimālas, tādēļ, lai Latvijai būtu iespēja pēc 12 gadiem izcīnīt Olimpiskās medaļas, ir nepieciešamas papildu investīcijas un nopietns darbs ar jauniešiem, attīstot viņus fiziski. Aktīvas sporta stundas jau no 1.klases sniegs iespēju topošajiem Latvijas sportistiem apzināties savus talantus, izkopt prasmes un sasniegt izcilus rezultātus dažādos sporta veidos. Arī tad, ja skolēni izlems neturpināt profesionālo karjeru sportā, viņi būs ieguvēji, jo būs aktīvi, vispusīgi un fiziski veseli,” par ideju stāsta Dainis Dukurs.

Plānots, ka sporta novirziena klases skolēniem, ņemot vērā pastiprināto fizisko slodzi, tiks nodrošinātas gan brokastis, gan launags. Paredzams, ka izmaksas par šīm ēdināšanas reizēm līdz 30 eiro apmērā mēnesī būs jāsedz skolēnu vecākiem.

Paredzēts, ka, beidzot sākumskolu, fiziski vislabāk sagatavotākajiem skolēniem būs iespēja mācības turpināt vispārizglītojošo skolu 7.klasēs un Siguldas Ziemas akadēmijas programmā, kas sagatavos nākamos Latvijas ziemas sporta veidu olimpiešus.

Skolēniem, kurus uzņems Ziemas akadēmijā, būs iespēja saņemt finansiālu atbalstu sporta aktivitātēm un nepieciešamības gadījumā mācīties pēc individuālās mācību programmas. Atbalsta sistēmu talantīgākajiem jaunajiem sportistiem plānots ieviest no nākamā mācību gada.

Pieteikt pirmklasniekus 1.s klasē var gan tie vecāki, kas jau savus bērnus paguvuši pieteikt 1.klasē, gan tie, kas savu izvēli vēl nav izdarījuši. Pieteikšanās Siguldas pilsētas vidusskolas 1.s klasei sāksies no 6.maija. Vecākiem, kuri vēlas bērnus pieteikt sporta novirziena klasē, jādodas uz Siguldas pilsētas vidusskolu Kronvalda ielā 7 līdzi ņemot bērna dzimšanas apliecību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+