Latvijā
Kriminālziņas

Brāļus apsūdz tautieša nogalināšanā Īrijā: bēguļoja Latvijā, bet notvēra 0

Par upuri kritušais tautietis. Foto no balticireland.

Īrijā zvērināto tiesas priekšā stājies Latvijas valstspiederīgais Andrejs Krauze, kurš apsūdzēts par Jura Bula (attēlā) noslepkavošanu Glenamadijas pilsētā, par tiesas procesu, atsaucoties uz vietējo presi, ziņo Īrijas latviešu portāls “Baltic Ireland”.

Noziegums notika pirms vairākiem gadiem – 2011.gada jūlijā. Upura ķermenis tika atrastsmežā divas nedēļas pēc viņa pazušanas, un izmeklēšanā tika konstatēts, ka vīrietis nožņaugts.

Par latvieša slepkavību jau iepriekš desmit gadu cietumsods piesprieda Sergejam Krauzem, bet izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka galvenais vainīgais šajā noziegumā bija viņa brālis Andrejs. Viņš bija aizbēdzis uz Latviju, bet dzimtenē tika notverts un arestēts, un nogādāts atpakaļ Īrijā.

Sākotnēji 38 gadus vecais Sergejs Krauze tiesā pilnībā noliedza savu vainu tolaik 30 gadus vecā Jura Bula nogalināšanā. Tomēr vēlāk atzinās slepkavībā bez iepriekšēja nodoma. Brālis bija palīdzējis brālim paveikt noziegumu. Pēc portāla vēstītā, Buls tika noslepkavots automašīnas pārdošanas laikā.

LA.lv