Uncategorized

Brangs zutis – negaidīts spiningotāja loms 0

Foto – Aldis Sāvičs

Septītā septembra rītā tika dots starts “Mammasdabas” spiningošanas sacensību pēdējai kārtai. Līderos esošās komandas no Liepājas “Spicie asari” ekipāža Jāņa Stepko un Andra Rusiņa sastāvā, dodoties uz copes vietu, nolēma pavelcēt. Pēc minūtēm desmit Andra rokās esošo spiningu, kas bija aprīkots ar īpatnēju trīsāķu vobleru, satricināja pamatīgs rāviens.

 

“No sākuma domāju, ka zaceps,” stāsta Andris. “Tikai pēc brīža, kad sajutu nopietnu pumpēšanu un aukla aizgāja uz sāniem, sapratu, ka galā ir kaut kas dzīvs. Izmetām enkuru, un centos zivi pievilkt pie laivas. No sākuma tas izdevās, bet drīz vien zivs apstājās pilnībā; nodomāju, ka kaut kur norakās. Nospriegoju auklu un gaidīju, pēc kāda laika neredzamais pretinieks sāka tuvoties laivai.

Enkura izmešana laikam bija mūsu kļūda, jo enkura rajonā zivs atkal vairs nebija izkustināma. Nodomājām, ka tā aptinusies ap enkura virvi.

Jānis sāka uzmanīgi celt enkuru ārā, un tajā brīdī ūdens virspusē uzsprāga kaut kas dīvains. Tikai uzmanīgi ieskatoties, sapratu, ka aiz laivas vilkto ēsmu pakampis prāvs zutis. Mums par laimi, viss beidzās laimīgi un izdevās šo spēcīgo, ne visai bieži satopamo zivi iemānīt laivā.

Atbrīvots no āķa, zutis turpināja plosīties un par katru cenu centās tikt atpakaļ ūdenī. Bijām dzirdējuši, ka šeit pirms desmit gadiem ielaisti stikla zutēni, bet ka tāds kustonis paņems vobleru, pat prātā nenāca.

Copes diena bija padevusies ne īpaši labvēlīga, jau no paša rīta spīdēja balta saule, debesīs neviena mākonīša, kad pēc pāris stundām zutim laivā piebiedrojās mēra līdaka. Klusībā cerējām, ka būsim konkurentus apsteiguši. Svēršanā noskaidrojās, ka tā arī bija,” stāsta Andris.

Te vietā būtu piebilst, ka “Spicie asari” spiningošanas čempionātu aizvadīja ļoti pārliecinoši – Zebrus ezera abos posmos pirmā vieta un ezeru kopvērtējumā tuvākie konkurenti apsteigti par veseliem divdesmit trīs punktiem. Godam nopelnīta galvenā balva – čempionāta sponsoru SIA “Dole Marine” būvētā motorlaiva “Astra 400”. Bet tukšā nepalika neviens – pārējie laureāti saņēma sponsoru SIA “Salmo” dāvanu kartes un “Copes Lietu” dāvātos žurnāla abonementus.

 

LA.lv