×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Brasas cietuma ieslodzītie pārtraukuši badastreiku

cietums_restes2

Ieslodzīto badastreiks, kurš ilga divas dienas, šodien ir beidzies un ieslodzītie turpinās ieturēt viņiem paredzētās maltītes, informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) preses pārstāve Ināra Makārova.

Vēl no brokastīm ieslodzītie bija atteikušies, bet pusdienas visi ieslodzītie jau ieturēja.

Kā pastāstīja Makārova, vakar prokurore ar ieslodzītajiem izrunāja sadzīves, ēdināšanas un citus sasāpējušus jautājumus. Pēc Makārovas teiktā, problēmas risināšanā rezultātus nodrošinājis arī cietuma vadības un IeVP “aktīvā rīcība problēmsituācijas pašā iesākumā”.

Arī tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) novērtē ieslodzīto lēmumu pārtraukt badastreiku, tomēr viņa norāda, ka ieslodzīto pieteiktās problēmas par medicīnas aprūpi, saimnieciskiem jautājumiem un ieslodzījuma vietas administrācijas attieksmi pret ieslodzītajiem līdz galam nav atrisinātas, un ministre apliecina, ka darbs to risināšanai tiks turpināts.

Jau ziņots, ka daļa Brasas cietuma ieslodzīto pirms divām dienām uzsāka badastreiku, atsakoties no paredzētajām ēdienreizēm. Pēc intensīvām Brasas cietuma vadības un ieslodzīto sarunām cietumnieki noformulēja savu prasību un izteica vēlmi tikties ar prokuroru, kas uzrauga sodu izpildi Latvijā.

Rezultātā ieslodzītie tikās ar specializētās vairāku nozaru prokuratūras virsprokurori Sandru Daugavieti un diviem citiem prokuroriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+