Latvijā
Sabiedrība

Braucienam ceturtdienas rītā jāplāno papildu laiks, brīdina par puteni un apledojumu0

Foto-Shutterstock

Autobraucējiem jāņem vērā, ka naktī un no rīta braukšanas apstākļus apgrūtinās putenis un apledojums – braucieniem jāieplāno papildu laiks, vēsta “Latvijas Valsts ceļi”.

Meteorologi informē, ka šovakar un naktī gaidāms sniegs un putenis, Kurzemē arī lietus. Nokrišņi turpināsies arī rīt, tāpēc autoceļi var apledot – vadītāji tiek aicināti rīt no rīta atvēlēt braucienam ilgāku laiku.

Puteņa laikā ceļus nav iespējams uzturēt pilnīgi bez sniega, īpaši tas attiecas uz reģionālajiem un vietējās nozīmes autoceļiem. Tāpat jāatceras izvēlēties laika apstākļiem un ceļa segumam atbilstošu braukšanas stilu.

Ņemot vērā meteorologu prognozi, ka temperatūra svārstīsies ap nulli, uz autoceļiem var veidoties arī tā saucamais “melnais ledus”, kas ir neredzams un ir īpaši bīstams.  Īpaši apgrūtināta braukšana gaidāma pa ceļiem, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu – reģionālās un vietējās nozīmes ceļi ar grants segumu.

Saistītie raksti

Lietus un slapjā sniega ietekmē uz tiem veidojas atkala un tie var kļūt ļoti slideni. Šo ceļu kaisīšanai ar pretslīdes materiāliem vai rievu ievilkšanai šādos laikapstākļos ir īslaicīgs efekts, jo lietus un mitrums smiltis no ceļa noskalo, rievojums izkūst un tie ātri vien atkal kļūst slideni.

Autoceļu tīrīšana un kaisīšana notiek prioritārā secībā, sākot ar valsts galvenās nozīmes autoceļiem un autoceļiem ar lielāku satiksmes intensitāti, vēlāk pievēršoties reģionālās un vietējās nozīmes ceļiem, atbilstoši autoceļu uzturēšanas prasībām un specifikai.

LA.lv