Dabā
Laika ziņas

Stipra snigšana skārusi Vidzemes novadus. Braukšana apgrūtināta gandrīz visā Latvijā0

Foto: TopFoto/Scanpix/LETA

Sestdien Latvijas lielākajā daļā spīdēs saule, vairāk mākoņu būs Vidzemē un Latgalē, bet saulainākais laiks gaidāms Kurzemē un Zemgalē.

Sinoptiķi prognozē, ka stiprā snigšana, kas pēdējā diennaktī skārusi vairākus Vidzemes novadus, mitēsies – vairs tikai nedaudz īslaicīgi snigs.

Pūšot lēnam līdz mērenam rietumu, dienvidrietumu vējam, gaiss iesils līdz +2..-3 grādiem.

Rīgā sauli brīžiem aizsegs kāds mākonis, nav gaidāmi nokrišņi. Pūtīs neliels dienvidrietumu vējš un gaisa temperatūra pakāpsies līdz 0..-1 grādam.

Laikapstākļus ietekmē ciklona dienvidu mala un anticiklona ziemeļu mala. Atmosfēras spiediens paaugstinājies līdz 757-760 dzīvsudraba staba milimetriem jūras līmenī.

Braukšanas apstākļi uz ceļiem apgrūtināti gandrīz visā Latvijā; ceļu tīrīšanā iesaistītas 116 tehnikas vienības

Sniega un apledojuma dēļ visā Latvijā braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem ir apgrūtināta, lai gan autoceļu tīrīšanā iesaistītas 116 ziemas tehnikas vienības, aģentūru LETA informēja “Latvijas valsts ceļi” pārstāvji.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir: Ainažu šoseja (A1) visa posma garumā; Vidzemes šoseja (A2) visa posma garumā; Valmieras šoseja (A3) visa posma garumā; Rīgas apvedceļi (A4 un A5) visa posma garumā; Daugavpils šoseja (A6) no Rīgas līdz Ogrei, no Lielvārdes līdz Pļaviņām un no Nīcgales līdz Pāterniekiem; Bauskas šoseja(A7) Rīgas līdz Iecavai; Jelgavas šoseja (A8) no Rīgas līdz Jelgavai; Liepājas šoseja (A9) posmā no Rīgas līdz Kalnciemam; Ventspils šoseja (A10) posmā no Rīgas līdz Kūdrai; Rēzeknes šoseja (A12) no Varakļāniem līdz Terehovai; Grebņeva-Medumi šoseja (A13) no Grebņevas līdz Daugavpilij; Daugavpils apvedceļš (A14) un Rēzeknes apvedceļš (A15) visa maršruta garumā; Kokneses šoseja (P80) no Skrīveru pagrieziena līdz Koknesei.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Alūksnes, Balvu, Bauskas, Cēsu, Daugavpils, Gulbenes, Krāslavas, Limbažu, Ludzas, Madonas, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Talsu, Valkas un Valmieras apkārtnē.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

LA.lv