Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
4. janvāris, 2016
Drukāt

Braukšanas apstākļi joprojām būtiski apgrūtināti visā Latvijā

Foto-LETAFoto-LETA

Mašīnas uz piesnigušas šosejas.

Pamatīgā sniega dēļ braukšanas apstākļi joprojām ir apgrūtināti visā Latvijā. Rīgā un tās apkārtnē ielu un ceļu stāvoklis ir tik bēdīgs, ka gada pirmajā darba un skolas dienā visai droši var prognozēt būtiskus satiksmes sastrēgumus.

“Latvijas Valsts ceļi” apgalvo, ka apmierinoši braukšanas apstākļi esot vien pa Vidzemes šoseju no Līgatnes līdz Igaunijas robežai un pa Valmieras šoseju no Braslas tilta līdz Valkai, savukārt pa pārējiem ceļiem braukšanas apstākļi ir apgrūtināti.

Kā novēroja aģentūra LETA, šorīt sniegs un piebraukts ledus klāja svarīgākos ceļus gan Rīgā, gan Pierīgā. Agrā rīta stundā gan Brīvības ielā, gan uz Vidzemes un Tallinas šosejām galvaspilsētas tuvumā brauktuves bija tik sniegotas, ka braukšanas joslas varēja tikai nojaust, bet ne saskatīt. Relatīvi labāks ielu stāvoklis bija pašā Rīgas centrā, kur, piemēram, Raiņa bulvārī ceļu uzturētāji bija pamatīgi pacentušies ar sāls maisījuma kaisīšanu un sniega vietā brauktuvi jau klāja peļķes.

Šobrīd ceļu uzturēšanas darbos ir iesaistītas 183 “Latvijas autoceļu uzturētāja” ziemas dienesta tehnikas vienības, kas veicot brauktuvju tīrīšanu un kaisīšanu, vispirms attīrot galvenos un pēc tam reģionālos ceļus. Vietējos autoceļus prioritāri tīra tur, kur kursē sabiedriskais autotransports.
Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi, arī dienā daudzviet Latvijā snigs, tāpēc autovadītājiem jābūt uzmanīgiem, jo ceļi būs slideni.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, LVC aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.
Publicēta: 04.01.2016 06:45

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+