×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. februāris, 2012
Drukāt

Braukšanas instruktori nemaksā nodokļus

nauda14-leta

Valsts ieņēmumu dienests (VID) autobraukšanas instruktorus identificējis kā iespējamo riska grupu, kas nemaksā iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) un nereģistrē savu saimniecisko darbību.

VID sabiedrisko attiecību daļā aģentūra LETA uzzināja, ka viena no IIN nemaksātāju riska grupām ir fiziskas personas, kuras par atlīdzību sniedz citām personām auto apmācības nodarbības un darbojas kā auto instruktori, bet nav reģistrējuši VID savu saimniecisko darbību un nemaksā par to nodokli.

VID skatījumā, šādi ne tikai netiek pildītas nodokļu normatīvajos aktos noteiktās saistības, bet arī kaitēts godīgai konkurencei šajā tirgus segmentā.

VID atgādina, ka viena no tā darbības prioritātēm ir preventīvais un nodokļu kontroles darbs ar personām, kuras pēc Ieņēmumu dienesta rīcībā esošās informācijas veic nereģistrētu saimniecisko darbību vai nedeklarē visus ienākumus, kas gūti saimnieciskās darbības rezultātā.

VID veic preventīvus pasākumus iespējamas nereģistrētas saimnieciskās darbības novēršanā, piemēram, pastiprinātu uzmanību darba procesā pievērš fiziskajām personām, kuras ievieto sludinājumus interneta resursos, reklamējot savu iespējamo saimniecisko darbību.

Tāpat VID analizē tā rīcībā esošo informāciju par personas uzrādītajiem ienākumiem un izdevumiem, kā arī to iespējamo nesakritību.

Atbilstoši analīzes rezultātiem, izvērtējot VID rīcībā esošo informāciju, tiek noteiktas veicamās nodokļu administrēšanas darbības.

Iepriekš par vienu no nodokļu nemaksātāju riska grupām atzītas arī personas, kas nodarbojas ar īpašumu izīrēšanu, bet par to nemaksā nodokļus. Tāpat par augsta riska nozarēm nodokļu nemaksāšanai iepriekš atzīta arī būvniecība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+