Latvijā
Novados

Braukšanu daudzviet apgrūtina apledojums 16

Foto-LETA

Kurzemē, Latgalē un Vidzemē uz autoceljiem vietām veidojas apledojums, kas apgrūtina braukšanu, brīdina “Latvijas Valsts ceļi”. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 61 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienība.

Patlaban braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir apgrūtināti sekojošos ceļa posmos:

Rīgas apkārtnē no Salaspils līdz Babītei;

Daugavpils virzienā no Lielvārdes līdz Nīcgalei, no Jēkabpils līdz Varakļāniem;

Liepājas virzienā no Apšupes krustojuma līdz Skrundai, no Anneniekiem līdz Grobiņai un no Liepājas līdz Rucavai;

Ventspils virzienā no Rīgas līdz Kūdrai.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Bauskas, Jēkabpils, Dobeles, Liepājas, Saldus un Talsu apkārtnē.

Starpsezonā aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Īpaši strauji apledojums var veidoties uz autoceļiem kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

LA.lv