×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2017
Drukāt

“Braukt mājās tiem, kas citur.” Teju simt gadu vecā rucaviece Marģieta vēl Latvijai (8)

Šogad kundzei apritēs 99 gadi. Ekrānšāviņš no "liepajniekiem.lv"Šogad kundzei apritēs 99 gadi. Ekrānšāviņš no "liepajniekiem.lv"

Turēt godā Latviju, braukt mājās tiem, kas citur, kopt zemīti un nepārdot to ārzemniekiem, šādu novēlējumu nākamajām paaudzēm paudusi rucaviece Marģieta Stikāne, kura mūžs sācies gadā, kad dzimusi Latvijas valsts, raksta portāls “liepajniekiem.lv”.

Novēlējums ierakstīts “Lielajā tautas saimes grāmatā”, ko uz Latvijas simtgadi iniciējusi Rīgas aktīvo senioru alianse. Plānots izveidot 25 šādas tautas grāmatas. Visbeidzot tās nonāks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Par pirmās “Lielās tautas saimes grāmatas” atvēršanas vietu tika izraudzīts Rucavas novads, norāda portāls “liepajniekiem.lv”.

Stikāne, vietējās avīzes “Kurzemes Vārda” izjautāta par garā mūža noslēpumu, attraukusi: “Dievs laikam mani ir aizmirsis.” Aizvien vēl ņiprā rucaviece uzsver, ka ir dažus mēnešus vecāka par Latviju – dzimusi augustā. Šogad viņai apritēs 99 gadi. M. Stikānei ir problēmas ar redzi, viņas novēlējums Latvijai grāmatā jau bija ierakstīts, bet kundze to svinīgi parakstīja, raksta portāls.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Latvija liela atruma skrien uz savu bezdibeni.Vilciens aizgajis,un pedeja vagona musu valdiba ari neieleca.25 gadus valdibas to vien darijusas ka raususas savas kabatas miljardus.Viss,nu jau vairs nav ko dalit.Ekonomika nolaista,zemi un uznemumus pardevusi arzemniekiem.Kas mums vel pieder,Riga un ta pati nosaciti.Saprotu ka maminai laiks apstajies 100 gadu atpakal.Un spriesanas spejas mazinajusas.

  2. Visu cienu kundzei,bet diez vai vina saprot ko ar valsti ir izdarijusi pasi latviesi.Pardevusi godu un cienu,bet tiem kam vel ta ir palicis labak aizbrauc un strada arzemes.Lai ko par to neteiktu citadi domajosie.Arzemes tu maksa nodoklus un redzi kur vini paliek. Rupejas par cilvekiem. Latvija doma saeima ka palielinat sev algas un tautu palaist nabadziba. Ja krievija ir 20 miljonu nabagu tad Latvija ir 1,5 miljoni nabagu penemot ka dzivo vel 2 miljoni. Nodoklu celsana nekad nebeiksies jo katrs aizbraukusais rada minusu pievienotai vertibai.Neesmu vel redzejis situaciju ka nodedzinot koku tas atkal atdzimst.Jastada jauns utt.Tauta aizbtrauc un Latvija paliek ar katru dienu nabadzigaka lai ko tur nepustu 100 galvas par ekonomisko atistibu.Ta atistaties ka talak par Rumaniju 26us gadus neesat tikusi.

    • Varbūt kundze nevis nesaprot, bet gan cer, ka mums vēl ir palikuši domātspējīgi cilvēki? Un ko tu pats dari Latvijas labā? Vai uz vēlēšanām ej? Ja ej, tad domā par ko balsot vai tikai iemet to lapiņu, kas pagadās? Vai tu cieni savu valsti, tautu un valodu? Būtu vismaz garumzīmes iemācījies lietot! Un nevajag aizbildināties, ka “datoraa nau”!

  3. Laimoni,brauc majas,nav ko slipet Rigas brugi.

  4. Jaa,Un ko tie atbraukusie te dariis? Gudri d…st nav malku cirst!

  5. Bet ierēdņu simtus tūkstošus uzturēt man nesanāk, bet paša bērni jāpaēdina. Viss tiek darīts kā jeņķi ar indiāņiem.

  6. Valsts nodokļus par šo MANU zemīti prasa! Ja nemaksāšu, tad atņem šo MANU zemīti. Varbūt jāsāk ar to, ka jāvēl valdībniekiem beidzot strādāt tautas interesēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+