Brazīlija kopā ar Meksiku izkļūst no A apakšgrupas 0

Pasaules kausa izcīņā futbolā pirmdien A apakšgrupā triumfēja turnīra saimniece Brazīlija, bet otrajā vietā ierindojās Meksikas valstsvienības, abām izlasēm nodrošinot vietu astotdaļfinālā.

Notriektā tautumeita 6

Brazīlijas izlase apakšgrupas trešās kārtas spēlē ar rezultātu 4:1 (2:1) pārspēja Kamerūnu, bet Meksika ar 3:1 (0:0) uzvarēja Horvātiju.

Tādējādi Brazīlija ar septiņiem punktiem nodrošināja pirmo vietu A apakšgrupā, un astotdaļfinālā tā spēkosies ar B grupas otrās vietas īpašnieci Čīli. Septiņus punktus izcīnīja arī Meksika, tomēr sliktākas vārtu attiecības dēļ tā ierindojās otrajā vietā, bet izslēgšanas spēlēs Ziemeļamerikas valsts tiksies ar 2010.gada finālturnīra finālisti Nīderlandi, kas triumfēja A grupā.

Divus vārtus Brazīlijas izlases rindās guva talantīgais uzbrucējs Neimars, bet reizi precīzs bija Freds un Fernandinju. Tikmēr Kamerūnas valstsvienībā atzīmējās Žoels Matips.

Brazīlijas izlase spēli iesāka vētraini. Jau pirmajās piecās minūtēs turnīra saimnieki izveidoja vairākus ātrus pretuzbrukumus, kurus tomēr nespēja pārvērst vārtu guvumos. Desmitajā minūtē vienā no retajiem uzbrukumiem devās Kamerūnas izlase, Benžamēns Mukandjo nonāca lieliskā pozīcija, taču spēlētāja sitienu pēdējā brīdī bloķēja brazīliešu aizsargi, kas ļāva uzelpot ar Brazīlijas izlases faniem pārpildītajām tribīnēm. 17.minūtē Brazīlija izvirzījās vadībā. Savā aizsardzības zonā bumbu pazaudēja kamerūnieši, ko izmantoja pussargs Luišs Gustavo, kurš izpildīja teicamu piespēli vārtu priekšā Neimaram, uzbrucējam sitot precīzi.

Savukārt divas minūtes vēlāk vārtsargs Čārlzs Itandje tikai ar pūlēm atvairīja Neimara sitienu no distances, bet jau sekojošajā uzbrukumā Itandje vēlreiz pierādīja savu meistarību, uz vārtu līnijas atvairot Freda sitienu. Turpmākajās puslaika minūtēs būtiski pieauga Brazīlijas izlases pārsvars laukumā. 25.minūtē brazīliešu aizsargs Tjagu Silva gandrīz netīši bumbu raidīja savus vārtos, neveiksmīgi bloķējot sāncenšu sitienu. Savukārt minūti vēlāk Kamerūna apklusināja teju visu stadionu, izlīdzinot rezultātu uz tablo. Pustukšos vārtus bumbu raidīja Žoels Matips. 35.minūtē Brazīlija atjaunoja vadību spēlē. Neimars apspēlēja divus pretinieku aizsargus, visai viegli gūstot vārtus no distances. Tikmēr puslaika kompensācijas pēdējās sekundēs Halks sapinās pats savā driblā un neizmantoja iespēju no vārtu priekšas gūt trešos vārtus izlasei.

Otrā puslaika ievadā Brazīlija turpināja apliecināt favorītes statusu laukumā, izveidojot divas bīstamas epizodes Kamerūnas vārtu tuvumā. 50.minūtē mājinieki atjaunoja divu vārtu pārsvaru uz tablo, kad pēc lieliskas aizsarga Davida Luiša piespēles vārtus guva Freds. Pēcāk Brazīlija sāka spēlēt daudz brīvāk, dažbīrd pat mēģinot izspēlēt uzbrukumus līdz tukšiem pretinieku vārtiem. Otrā puslaika pirmajā daļā traumā iedzīvojās Neimars, tomēr uzbrucējs spēja turpināt cīņu laukumā. Savukārt 85.minūtē Brazīlija guva ceturtos vārtus, teicamu brazīliešu saspēli ar vārtu guvumu noslēdza uz maiņu nākušais Fernandinju. Atlikušajā laikā neviena no izlasēm vārtus vairāk nespēja gūt.

Kā zināms, Brazīlija turnīra atklāšanas mačā ar 3:1 pieveica Horvātiju, bet pēc tam cīnījās neizšķirti 0:0 ar Meksiku. Savukārt Kamerūna pirmajā mačā ar 0:1 piekāpās Meksikai, bet pēc tam ar 0:4 kapitulēja horvātu priekšā.

Brazīlijas izlases sastāvs – Žūliu Sēzars, Dani Alvešs, Davids Luišs, Tjagu Silva, Marselo, Luišs Gustavo, Paulinju (Fernandinju, 46.min.), Oskars, Freds, Neimars (Viljans, 72.min.), Halks (Ramirešs, 63.min.)

Kamerūnas izlases sastāvs – Čārlzs Itandje, Elans Njons, Nikolā N’Kulū, Stefans Mbija, Žoels Matips, Benžamēns Mukandjo (Edgars Salī , 58.min.), Landrī N’Gemo, Ejongs Eno, Enrī Bedimo, Ēriks Motings, Vensāns Abūbakars (Pjērs Vebo, 72.min.)

Tikmēr otrajā A grupa spēlē Meiksika ar rezultātu 3:1 pārspēja Horvātiju, arī nodrošinot vietu astotdaļfinālā.

Meksikas izlases labā vārtus guva kapteinis Rafaels Markess, Andress Gvardado un Havjers Ernandess. Savukārt horvātu labā vārtus guva Ivans Perišičs.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm Horvātijas izlase laukumā centās pārņemt grožus savās rokās, regulāri kontrolējot bumbu un neļaujot pie tās tiks Meksikas futbolistiem. Devītajā minūtē pirmo dzelteno kartiņu mačā saņēma Horvātijas pussargs Ivans Rakitičs. Savukārt 16.minūtē radās pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja, kad Ektors Errera norībināja horvātu vārtu konstrukciju. Trīs minūtes vēlāk meksikāņi izspēlēja vēl vienu ātru uzbrukumu, kuru nespēja veiksmīgi noslēgt Orive Peralta. Turpmākajās minūtēs spēle abu vienību starpā izlīdzinājās, bet pirmajā puslaikā nevienu no komandām rezultātu nespēja atklāt.

Otro puslaiku izlases sāka visai nervozi, pieļaujot regulāras kļūdas, kā arī nespējot veiksmīgi ievadīt pozicionālus uzbrukumus. Līdz pat 70.minūtei neviena no komandām nebija spējusi izpildīt sitienu pretinieku vārtu rāmī. Kopumā otrā puslaika pirmā daļa aizritēja diezgan miegaini gan horvātu, gan meksikāņu izpildījumā. Tikmēr 72.minūtē spēles rezultātu atklāja pieredzējušais Meksikas izlases kapteinis Markess, gūstot vārtus ar galvu pēc centrējuma no stūra sitiena. Trīs minūtes velāk Meksika guva otros vārtus spēlē, gandrīz dzēšos visas horvātu cerības uz astotdaļfinālu. Precīzs no soda laukuma vidus bija uzbrucējs Gvardado. Savukārt 82.minūtē Meksika rezultātu uz tablo padarīja teju graujošu, kad Ernandess ar galvu guva trešos vārtus izlasei. Brīdi vēlāk Perišičs vienus vārtus horvātiem atguva, bet ar to bija par maz, lai cerētu uz pozitīvu iznākumu cīņā. Pamatlaika izskaņā horvāts Ante Rebičs izpelnījās sarkano kartiņu par rupjību.

Līdz ar to A grupā Brazīlijai ar Meksiku ir pa septiņiem punktiem, bet četri ir Horvātijai. Tikmēr Kamerūna turnīru noslēgusi bez punktiem.