×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

Brazīlijas “Cutrale” un “Safra Group” par miljardu eiro pirks ASV banānu milzi “Chiquita”

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

(FILES) Bananas are seen for sale inside Washington, DC's Eastern Market, in this July 31, 2009 file photo. Chiquita Brands International, the US fresh food giant, and Ireland's Fyffes said March 10, 2014 they will merge to create the world's biggest banana company. The transaction will create a combined company valued at $1.07 billion (770 million euro) named ChiquitaFyffes, a fresh produce company with annual revenue of $4.6 billion, the companies said in a joint statement. The all-stock deal values the Irish company at $526 million (379 million euros). AFP Photo/Paul J. Richards

ASV banānu audzēšanas un izplatīšanas milzis “Chiquita” ir piekritis uzņēmuma pārdošanai Brazīlijas sulu eksportētājam “Cutrale Group” un investīciju bankai “Safra Group” par 1,3 miljardiem ASV dolāru (vienu miljardu eiro), pirmdien paziņoja darījumā iesaistītās kompānijas.

Apvienošanās nozīmē, ka “Cutrale”, kas aizņem apmēram trešo daļu no piecus miljardus ASV dolāru (3,9 miljardus eiro) vērtā globālā apelsīnu sulas tirgus, kļūs par vienu no pasaules augļu un dārzeņu tirdzniecības līderiem.

Vienošanās panākta pēc tam, kad “Chiquita” akcionāri piektdien noraidīja atsevišķu plānu apvienoties ar Īrijas augļu sektora kompāniju “Fyffes”, tādējādi izveidojot pasaulē lielāko banānu tirgotāju.

“Chiquita” padome apstiprināja “Cutrale” un “Safra” izteikto piedāvājumu iegādāties uzņēmumu, solot 14,5 ASV dolārus (11,4 eiro) par akciju un tās parādu pārņemšanu, informēja kompānijas.

Tas bija Brazīlijas grupas trešais piedāvājums pēc tam, kad “Chiquita” padome augustā noraidīja piedāvājumu ar cenu 13 dolāru par akciju un oktobra vidū noraidīja piedāvājumu ar cenu 14 dolāru par akciju.

“Chiquita” pilnībā nonāks “Cutrale” un “Safra” grupas īpašumā un arī turpmāk būs bāzēta Ņūdžersijas štatā.

Darījumu, kuram nepieciešama regulatoru atļauja, plānots pabeigt līdz šā gada beigām vai nākamā gada sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+