×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

Brazovski neapstiprina FKTK vadītāja vietnieka amatā

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien neapstiprināja Jāņa Brazovska atkārtotu iecelšanu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja vietnieka amatā, aģentūra BNS uzzināja Saeimas sēdē.

Par balsoja 42 deputāti, pret bija 39, bet atturējās seši tautas kalpi.

Pret Brazovska atkārtotu apstiprināšanu amatā balsoja visi Nacionālās apvienības deputāti, kā arī biedrības “Brīvie demokrāti” deputāti. Tāpat pret bija 20 opozīcijā esošās “Saskaņas centra” (SC) deputāti, kā arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāte Iveta Grigule.

Balsojumā atturējās ZZS deputāti Uldis Augulis, Dana Reizniece-Ozola, Kārlis Seržants un Juris Vucāns, kā arī SC deputāti Ivars Zariņš un Boriss Cilevičs.

Brazovski atbalstīja visi “Vienotības” deputāti un Reformu partijas (RP)  deputāti, kā arī pieci ZZS un pieci SC deputāti.

Deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (RP) sēdē aicināja atbalstīt Brazovski, uzverot viņa ilggadējo pieredzi FKTK vadībā un paveikto. Tāpat deputāts Jānis Ādamsons (SC) aicināja parlamentāriešus nemeklēt valsts ienaidniekus un vaininiekus finanšu nedienām Latvijā, bet uzticēties profesionālismam.

Savukārt deputāts Kārlis Seržants (ZZS), uzstājoties tribīnē, atzina, ka vēl nav izlēmis, vai atbalstīt Brazovski. Viņš izvēli nevarot izdarīt, jo trūkstot informācijas par “Latvijas Krājbankas” veiktajiem pārskaitījumiem FKTK uzraudzībā. Seržants balsojumā atturējās.

Savukārt Ingmārs Līdaka atgādināja, ka nesen Saeima ir apstiprinājusi Kristapu Zakuli FKTK vadītāja amatā, kurš vietnieka amatam ir izvēlējies Brazovski. Līdaka uzsvēra, ka priekšniekam ir pašam jāizvēlas savi padotie un Saeimai nav pamata Zakuļa lēmumam neuzticēties.

Arī deputāts Jānis Reirs (“Vienotība”) aicināja Brazovski atbalstīt. Reirs sacīja, ka finanšu sektoram un FKTK vadībai ir jānodrošina stabilitāte.

Savukārt Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība) aicināja Brazovski neatbalstīt. Viņš klāstīja, ka Brazovska jautājums nav par atbildību un atstādināšanu no amata, bet gan viņa pārvēlēšanu amatā. Parādnieks norādīja, ka neviens nešaubās par Brazovska profesionalitāti, taču nav laba prakse, ka amatpersona pilnvaru termiņu ieņem ļoti ilgu laiku. Deputāts atzina, ka tad amatperona iesīkstē savā vietā un veidojas rutīna.

Parādnieks aicināja FKTK, finanšu ministru un Latvijas Banku izmatot Brazovska profesionalitāti un zināšanas, viņam piedāvājot citu amatu. “Amatpersonu rotēšana nebūs ne pirmais, ne pēdējais gadījums,” teica Parādnieks.

FKTK likums noteic, ka komisijas priekšsēdētāju un viņa vietnieku amatā ieceļ Saeima uz sešiem gadiem pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra kopīga priekšlikuma.

Brazovskis FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatā strādā kopš 2000.gada 26.oktobra. FKTK nodarbojas ar Latvijas banku, krājaizdevu sabiedrību, apdrošināšanas sabiedrību un apdrošināšanas starpnieku, finanšu instrumentu tirgus dalībnieku, kā arī privāto pensiju fondu uzraudzību. Komisija sāka darbu 2001.gada 1.jūlijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+