×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Brazovskis: Pret MMM var cīnīties ar pilsoniskās sabiedrības palīdzību

brazovskis

Pret finanšu piramīdu MMM var cīnīties ar pilsoniskās sabiedrības palīdzību, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” norāda Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja vietnieks Jānis Brazovskis.

Viņš aicina cilvēkus atturēties no iesaistīšanās “MMM – 2011”, kuras dibinātājs ir bēdīgi slavenais finanšu piramīdas MMM izveidotājs Sergejs Mavrodi.

“Es aicinu atturēties no iesaistīšanās šajā finanšu piramīdā, jo šim veidojumam nav tiesību Latvijā piesaistīt noguldījumus un ieguldījumus. Nelicencēti komersanti un citi līdzīgi veidojumi netiek valstiski uzraudzīti un ieguldītāju intereses netiek aizsargātas. Par “MMM – 2011″ darbību esam informējuši Valsts policiju,” akcentē FKTK vadītāja vietnieks.

Patlaban vairākas valsts iestādes aktīvi sadarbojas, meklējot risinājumus, kā ierobežot “šādu finanšu blēdību” legalizēšanos Latvijā. Kopā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra speciālistiem izvērtētas iespējas vērsties pret maldinošajām reklāmām, Rīgas dome aicināta veikt nepieciešamās darbības šādu reklāmu “neitralizēšanai” pilsētas vidē.

Komentējot, vai Latvijā pietiek likumu, lai varētu sekmīgi vērsties pret finanšu piramīdām, Brazovskis skaidro, ka daudz ko var darīt arī pastāvošo likumu ietvaros. Var arī likumus papildināt.

“Cik zinu, arī Mavrodi mītnes zemē Krievijā varas iestādes netiek ar viņu galā. Taču ar likumiem nereti ir tā, ka, tiklīdz tas ir uzrakstīts, tā veikli ļaudis izdomā jaunus veidus, kā tos apiet. Tāpēc šajā gadījumā ar MMM ir jācīnās ar pilsoniskās sabiedrības palīdzību. Ja visi nesīs šai firmai naudu un ticēs tai, tad nekādi nevarēs ar to tikt galā. Ja nenesīs viņiem naudu, tad pasākums pats no sevis apstāsies,” aicina FKTK vadītāja vietnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+