×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. janvāris, 2012
Drukāt

Brazovskis: Zakulis ir piemērots kandidāts FKTK vadītāja amatam

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča un finanšu ministra Andris Vilks (V) izvirzītais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) amata kandidāts Kristaps Zakulis atbilst visām Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likuma prasībām, ir profesionāls, zinošs un piemērots kandidāts FKTK vadītāja amatam, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja FKTK vadītāja vietnieks Jānis Brazovskis.

“Tiekoties ar Zakuli, esam pārrunājuši jautājumus, kas saistīti ar FKTK darbu, kā arī viņa redzējumu par uzraudzības un FKTK darba organizāciju turpmāk, ja viņš tiktu apstiprināts FKTK priekšsēdētaja amatam. Zakulis atstāj profesionāla un zinoša cilvēka iespaidu, un uzskatu, ka viņš ir piemērots kandidāts FKTK priekšsēdētāja amatam,” sacīja Brazovskis.

Viņš piebilda, ka FKTK jau iepriekš ir sadarbojusies ar Zakuli un līdzšinējā sadarbība ir bijusi saistīta ar Zakuļa darbu AS “Swedbank”, kā arī viņa darbību Latvijas Komercbanku asociācijas komitejās.

Kā ziņots, finanšu ministra un Rimšēviča parakstītais iesniegums par Zakuļa virzīšanu FKTK vadītāja amatam 2.janvārī reģistrēts Saeimā. Saeimas prezidijam būs jālemj par iesnieguma tālāko virzību un šī jautājuma nodošanu atbildīgajai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.

Banku sektora uzraugiem ir jāmācās no nesen gūtās negatīvās pieredzes ar AS “Latvijas Krājbanka” krahu un baumu vilni ap AS “Swedbank”, tāpēc drošības jautājumi banku uzraudzībā turpmāk būs svarīgi. Tāpat ļoti svarīga būs komunikācija ar sabiedrību un jācenšas panākt, lai sabiedrība tic uzraugošo iestāžu vadošo darbinieku teiktajam, biznesa portālam “Nozare.lv” sacījis Zakulis.

Zakulis patlaban ir SIA “Lattelecom” Drošības nodaļas vadītājs. Viņš ieguvis augstāko izglītību Latvijas Universitātē – bakalaura grādu ekonomikā un maģistra grādu biznesa vadībā, labi pārzina finanšu sektoru, viņam ir pieredze sadarbībā ar valsts drošības un tiesību aizsardzības iestādēm, iegūta arī tiesību zinātņu speciālista kvalifikācija un pieredze naudas atmazgāšanas novēršanas darbā.

Zakulis pieredzi ir ieguvis valsts drošības iestādēs, kā arī darbā banku un informācijas tehnoloģiju jomās, kur viņš vadījis drošības struktūras. Savukārt no 1995.gada līdz 2000.gadam Zakulis strādājis Satversmes aizsardzības birojā, bet no 2000.gadā līdz 2009.gadam – par AS “Swedbank” Drošības daļas vadītāju.

Līdzšinējā FKTK vadītāja Irēna Krūmane no amata nolēma atkāpties saistībā ar “Latvijas Krājbankas” krīzi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+