Pasaulē
Eiropa

“Breksits” bez vienošanās: Īrija gatavojas nosūtīt simtiem policistu apsargāt robežu0

Foto: PA Pictures/Scanpix/LETA

Īru laikraksts “Irish Independent” ziņo, ka Īrija gatavojas nosūtīt simtiem policistu apsargāt robežu gadījumā, ja Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās.

ES “Breksita” sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē paziņojis, ka pagaidu risinājums, kura mērķis ir novērst stingras robežas atjaunošanu starp Ziemeļīriju un Īriju, nedrīkst būt ierobežots laikā, jo tad zustu tā mērķis.

Barnjē intervijā Vācijas radio DLF norādījis, ka “Breksita” vienošanās, ko Lielbritānijas parlaments pagājušajā nedēļā noraidīja, ir labākā pieejamā vienošanās, ņemot vērā “slavenās sarkanās līnijas”, ko novilkusi Londona, tostarp kustības brīvības pārtraukšanu un izstāšanos no vienotā tirgus.

Barnjē, kurš šodien Berlīnē gatavojas tikties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, uzsvēris, ka pagaidu risinājumam Īrijas robežas jautājumā jābūt ticamam.

Viņš noraidījis iespēju, ka robežas jautājums varētu tikt regulēts ar atsevišķu divpusēju līgumu starp Londonu un Dublinu.

Barnjē norādījis, ka tas esot neiespējami, jo šī robeža nākotnē būs ES ārējā robeža.

“Mums jāsaglabā šīs garantijas ticamība. Tā nevar būt ar laika ierobežojumu. (..) Runa nav tikai par Īriju,” uzsvēris Barnjē.

Saistītie raksti

Barnjē atzinis, ka Brisele varētu izdarīt izmaiņas politiskajā deklarācijā, kas pavada vienošanos, ja Londona mainīs savas “sarkanās līnijas”.

“Ja kaut kas mainīsies tajās “sarkanajās līnijās”, tad mēs būsim gatavi par to runāt. Mēs nevaram piekāpties pamatprincipu jautājumos. Mēs nevaram vājināt vienoto tirgu vai sašķelt ES,” brīdinājis Barnjē.

LA.lv