Kīts Šenons
Kīts Šenons
Foto – Dainis Bušmanis

Breksits ir pilsoņu griba; uzņēmējiem jāpielāgojas. Saruna ar britu vēstnieku Kītu Šenonu 0

Kopš pērnā gada 23. jūnija, kad vairākums Apvienotās Karalistes pilsoņu izvēlējās par labu valsts aiziešanai no ES, viens no biežāk lietotajiem vārdiem, raksturojot breksitu, ir “neskaidrība”. Sīkāk par to, kā breksitu redz oficiālā Londona, “LA” skaidro Apvienotās Karalistes vēstnieks Latvijā Kīts Šenons.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

Mēs tiekamies dienā, kad oficiāli sākas breksita sarunas…

Kīts Šenons: – Iepriekš bija sāktas provizoriskās sarunas. Tagad sākas sarunu saturiskā daļa, un par tām mūsu valdība publicējusi ziņojumu. Ar ES apspriedīsim arī jautājumus, kas skar mūsu izstāšanās maksājumu, ES pilsoņu tiesības Apvienotajā Karalistē, turpmāko dalību ES atomenerģijas aģentūrā u. c. jautājumus. Mūsu valdība breksitu uztver ļoti nopietni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā dzīvojošais britu žurnālists Maiks Koljērs uzsvēris, ka breksits Britānijai ir tikpat pašnāvniecisks kā mūka Eilmera lēciens no torņa ar paša veidotiem spārniem. Kas jums sakāms par šādu pozīciju?

Skaidrs, ka breksits nebūs viegls. Respektēju Maika sacīto. Tomēr valdība pašlaik ievieš sabiedrības lēmumu, kas tika pieņemts referendumā, kurā par labu Britānijas izstāšanās no ES lēma vairākums pilsoņu.

Tomēr par breksitu ik pa laikam vērojamas nesaskaņas starp abām pusēm, piemēram, nesen Britānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons teica, ka ES varot “iet svilpot” attiecībā uz ES piedāvājumu izstāšanās finanšu risinājumam…

Joprojām esam sarunu procesā. Pagājušonedēļ mūsu valdība izplatīja pozīciju par finansiālo risinājumu, sarakstu ar tiesībām un pienākumiem, kā arī par attieksmi iespējamos kompromisos.

Kāda ir finanšu risinājuma robeža, aiz kuras Apvienotā Karaliste varētu celt iebildes?

Tas ir minēts valdības pozīcijā. Spriest par finanšu risinājumu vēl ir pāragri. Tomēr vēlamies jau pirmajās sarunu kārtās vienoties par to, tāpat kā par ES pilsoņu statusu Apvienotajā Karalistē. Vēlamies ātri atrisināt šo jautājumu, lai skaidrība par savu likteni būtu trim miljoniem ES pilsoņu, kuri dzīvo mūsu valstī, kā arī miljonam Apvienotās Karalistes pilsoņu ES.