×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2016
Drukāt

“Brexit”! Kas tālāk? (4)

Foto - AP/LETAFoto - AP/LETA

Ceturtdien notikušajā referendumā Apvienotās Karalistes (AK) iedzīvotāji nobalsojuši par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), izraisot politisku, ekonomisku un finansiālu viļņošanos tālu ārpus ES.

Referendumā piedaloties 72,2% AK vēlētāju, 51,9% balsoja par izstāšanos no ES, 48,1% – par palikšanu. Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons, kas iestājās par valsts palikšanu ES, paziņojis par atkāpšanos, vēlākais, oktobrī.

Uzrunā pie premjerministra rezidences Dauningstrītā 10 viņš paziņoja, ka “centīsies stabilizēt kuģi” nākamos trīs mēnešus, piebilstot, ka, viņaprāt, “nebūtu pareizi, ka es būtu kapteinis, kas stūrēs mūsu valsti uz tās nākamo galamērķi”. “Tiem, kas zaudēja (referendumā), tajā skaitā man pašam, ir jāpalīdz to panākt,” teica Kemerons.

Latvijas pilsoņiem Lielbritānijā nekādas tūlītējas izmaiņas nav gaidāmas un latviešiem tiks nodrošinātas tās pašas tiesības, kas līdz šim, sacīja Lielbritānijas diplomāts, vēstnieka p. i. Tims Kolejs. Tūlītējas izmaiņas neskaršot ne Lielbritānijā strādājošos Latvijas pilsoņus, ne uzņēmējus, kas šajā valstī pārdod preces vai pakalpojumus.

Vienlaikus diplomāts atzīmēja, ka britu lēmums aiziet no ES ir jārespektē. Komentējot turpmākās Latvijas un Lielbritānijas attiecības aizsardzības jautājumos, Kolejs norādīja, ka Lielbritānija jo­projām būs Latvijas partneris NATO un citās starptautiskās organizācijās. Diplomāts arī piebilda, ka arī ASV, Kanāda un Norvēģija ir svarīgi Latvijas sabiedrotie ārpus ES, līdz ar to viņš neredz iemeslus, kāpēc arī Lielbritānija nevarētu būt šāds sabiedrotais.

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) pēc referenduma rezultātu publiskošanas izplatīja aicinājumu Latvijas varas iestādēm aizstāvēt Lielbritānijā dzīvojošos Latvijas piederīgos un stiprināt diasporas politiku. “Brexit” balsojuma rezultātā Lielbritānijā dzīvojošajiem Latvijas izbraucējiem, kam nav Lielbritānijas pilsonības, esot radīta neskaidrība par nākotni šajā valstī.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. viss pareizi. briti netaisas karot ar krieviju ka daudzi karsti prati gribetu un laicigi aizlaižas .latvijas vadonim butu pedejais laiks iztaisnot muguru unatjaunot labas attiecibas ar musu kaimiņiem ,nevis gatavot provokacijas. latvijas iedzivotajiem arībūt aktīvākiem unpieprasīt lašēdājiem kapēc latvija grimst, visi brauc projām zagļi tiek atbalstīti,tiek atbalstīti ukrainas fašisti,kopā ar nato atbalsta teroristus

    • Kremļa eksperts par fašistiem uzskata visus kas nepakļaujas krievu pasaules prasībām,neatsakās no savas valsts valodas kā oficiālas .Lai netiktu uzskatīti par fašistiem visiem ar steigu jāpārkrievojas.

      • esmu latvietis , bet nekad nepieļautu kad mani pa plecu kā suni klapētu kāds.atcerieskātogribēja izdarīt ar kastro uncik veikli tovecais vīrs nepieļāva. ja tu gribi staigāt ar līku muguru tad staigā .neaizmirsti par ziepem

Draugiem Facebook Twitter Google+