Ekonomika
Bizness

“Brexit” Latvijas ekonomikā var iecirst robu līdz 1,7 procentpunktiem no IKP0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb “Brexit” Latvijas iekšzemes kopproduktu (IKP) var samazināt par 0,8 līdz 1,7 procentpunktiem, piektdien preses konferencē paziņoja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Viņš mediju pārstāvjus informēja par būtiskākajiem globālajiem notikumiem, kas tieši ietekmē eirozonas ekonomiku, un līdz ar to arī Latviju.

Rimšēvičs uzsvēra, ka joprojām nav skaidrības par laiku un veidu, kā Lielbritānija iecerējusi izstāties no ES, turklāt ir augusi bezvienošanās “Brexit” iespēja.

“Pašlaik, šķiet, ka arī paši briti nezina, kas notiks potenciālajā “Brexit” datumā – 31.oktobrī. Bezvienošanās izstāšanās nozīmētu, ka Latvija nākotnē būtu spiesta veikt lielākas iemaksas ES budžetā, piemēram, Finanšu ministrijas aplēses liecina, ka 2020.gadā tās varētu būt par 23 miljoniem eiro lielākas. Tāpat “Brexit” gadījumā Latvija saņemtu mazāk ES fondu līdzekļu,” stāstīja centrālās bankas vadītājs.

Savukārt Latvijas Bankas vērtējumā Lielbritānijas bez vienošanās izstāšanās no ES gadījumā Latvijas IKP līmenis vidējā termiņā varētu būt par 0,8-1,7 procentpunktiem zemāks, nekā gadījumā, ja Lielbritānija paliktu ES sastāvā.

Saistītie raksti

“Šeit gan jāpiebilst, ka “Brexit” procesā ir daudz nezināmo, tādēļ jebkurš vērtējums par tā iespējamām sekām uz tautsaimniecību ir aptuvens un balstīts uz virkni pieņēmumiem. Daļu no šī negatīvā efekta izjūtam jau šobrīd – neziņa par Lielbritānijas turpmāko likteni ir likusi virknei uzņēmumu pārskatīt savus investīciju plānus, samazinot ekonomikas aktivitāti, kas netiešā veidā skar arī Latvijas eksportētājus,” skaidroja Rimšēvičs.

Jau ziņots, ka Latvijas Banka samazinājusi iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,9%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,5%, bet nākamajam gadam – no 3,1% līdz 2,6%.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Preses izdevēji: Pašreizējais valsts finansiālais atbalsts medijiem ir pārāk mazs
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Raidorganizāciju asociācija piedāvā vairākus risinājumus kā stiprināt mediju vidi
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Jaunzeme: Tolerance par deklarāciju neiesniegšanu būs līdz gada beigām
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Aiztur trīs VUGD amatpersonas
1 minūte
LE
LETA
Latvijā
Smiltenē ar vīrusu izraisītu zarnu infekciju saslimuši 57 bērni
1 stunda
ML
Māra Libeka
Veselam
Māra Libeka: Bīda mēbeles, kad sabrucis jumts
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Lai samazinātu ūdens patēriņa starpības veidošanos, ūdens skaitītājus nodos kopīpašumā
2 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Jarmarka” ietur pauzi; tradicionālo studentu izstādi – gadatirgu LMA rīkos jauna komanda
1 stunda