Latvijā
Politika

“Brexit” ministrs Rīgā sola aizsargāt viesstrādnieku intereses Lielbritānijā 16

Foto Valsts kanceleja

Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis un “Brexit” ministrs Deivids Deiviss ir vienisprātis par Lielbritānijā strādājošo Latvijas iedzīvotāju interešu neaizskaramību, šodien Rīgā tikšanās laikā atzina abu valstu amatpersonas.

Neraugoties uz gaidāmo Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), Latvija vēlas attīstīt tālāk abu valstu labās attiecības, pastiprinot divpusējo sadarbību, kā arī turpinot sadarboties daudzpusējos formātos. Latvijas interesēs ir Baltijas, Ziemeļvalstu un Apvienotās Karalistes cieša sadarbība, tostarp Ziemeļu nākotnes foruma ietvaros.

Sarunas laikā Kučinskis norādīja, ka Latvija noteikti nevēlas “Brexit” procesu sarežģīt, uzsverot, ka Latvijas valsts nostāja šajā jomā ir pragmatiska un racionāla.

Kučinskis atgādināja par Latvijas pilsoņu statusu un tiesībām Apvienotajā Karalistē, norādot, ka vairumā gadījumu viņi ir izglītoti par Latvijas nodokļu maksātāju naudu, bet šobrīd maksā nodokļus un dod labumu Lielbritānijai. Abas puses bija vienisprātis, ka to cilvēku, kuri devušies uz Lielbritāniju strādāt, intereses nevar tikt aizskartas.

Saistītie raksti
LA.lv