×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. janvāris, 2017
Drukāt

“Brexit” sarunu vadītājs ticies ar Kučinski (2)

"Brexit" galvenais pārstāvis Maikls Barnjē tikšanās laikā ar Ministru prezidentu Ministru kabinetā. Foto - LETA"Brexit" galvenais pārstāvis Maikls Barnjē tikšanās laikā ar Ministru prezidentu Ministru kabinetā. Foto - LETA

Lai apspriestu jautājumus, kas saistīti ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) un ES interesēm šajā procesā, Ministru prezidents Māris Kučinskis trešdien, 11.janvārī, Rīgā tikās ar Eiropas Komisijas sarunu vadītāju Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES jeb Brexit jautājumos Mišelu Barnjē (Michel Barnier).

Ministru prezidents Māris Kučinskis (no labās) un "Brexit" galvenais pārstāvis Maikls Barnjē ierodas uz tikšanos Ministru kabinetā. Foto - LETAMinistru prezidents Māris Kučinskis (no labās) un "Brexit" galvenais pārstāvis Maikls Barnjē ierodas uz tikšanos Ministru kabinetā. Foto - LETA

“Jebkurai iespējamajai vienošanās ar Apvienoto Karalisti jābūt balstītai uz līdzsvaru starp pienākumiem un tiesībām. Pieeja vienotajam tirgum nozīmē visu četru kustību brīvību – personu, preču, pakalpojumu un kapitāla – respektēšanu,” sacījis M. Kučinskis.

Latvijai svarīgās jomas ir Latvijas valstspiederīgo turpmākais statuss Apvienotajā Karalistē, ekonomika, ārlietu, drošības un aizsardzības sadarbība.

“Latvijai ir būtisks jautājums par Apvienotās Karalistes rezidējošo Latvijas valstspiederīgo tiesisko paļāvību, proti, lai to valstspiederīgo statuss, kuri jau atrodas un dzīvo Lielbritānijā nemainītos, lai saglabātos uzkrātās sociālās drošības tiesības un tiesības uz veselības aprūpi,” teicis Kučinskis.

Pēc aģentūras LETA ziņām, Latvija pilnīgu skaidrību par “Brexit” procesu vēlas vēlākais līdz nākamajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kas norisinātos 2019.gadā. Aģentūras rīcībā esošajā Latvijas pozīcijā par valsts interesēm iespējamajās ES un Lielbritānijas sarunās par izstāšanos no ES, teikts, ka valsts vēlas, lai iespējamās sarunas notiktu regulārā Eiropadomes un Padomes pārraudzībā. Latvija arī neizslēdz, ka izstāšanās sarunas no ES puses varētu vadīt Eiropas Komisija, balstoties uz Eiropadomes vadlīnijām un Padomes mandātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Malacis, Kuč, lai ingļi maksā latvi[ji]ešiem pensijas, kāpēc pašiem to darīt !!!

  2. Vai Kučinskis jau Latvijā visu sakārtojis?

Draugiem Facebook Twitter Google+