×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. februāris, 2017
Drukāt

“Brexit” sekas: Lielbritānijas uzņēmumiem sāk trūkt darbinieki (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lielbritānijas uzņēmumi saskārušies ar problēmām aizpildīt vakantās darba vietas, ņemot vērā citu Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņu pieplūduma kritumu pēc “Breksita” balsojuma, liecina pirmdien publiskotie cilvēkresursu pārvaldes speciālistu asociācijas “Chartered Institute of Personnel and Development” (CIPD) pētījuma rezultāti.

Tie norāda, ka ES pilsoņu skaita pieaugums starp Lielbritānijā nodarbinātajiem pērnā gada ceturtajā ceturksnī sarucis līdz tikai 30 000.

Jaunākie dati liecina, ka šobrīd Lielbritānijā strādā aptuveni 2,26 miljoni ES pilsoņu.

“Pētījuma rezultāti norāda, ka ES pilsoņu pieplūduma kritums turpmākajā gadā var saasināt jaunu darbinieku pieņemšanas problēmas,” ziņo CIPD.

CIPD vēsta, ka ES pilsoņu pieplūduma kritums vissmagāk varētu ietekmēt tādas nozares kā vairumtirdzniecības, mazumtirdzniecības, izmitināšanas un ēdināšanas sektorus, kuros strādā liels skaits darbinieku no citām ES valstīm.

Turklāt gandrīz katrs trešais britu darba devējs, kuru aptaujājusi CIPD, norāda uz iespējamību, ka viņa nodarbinātie ES pilsoņi šogad varētu pamest savu darbu vai Lielbritāniju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Mes dzivojam uk un vini mus necies angliki,nu gribeja iziet,vot un bus ,ko gribeja to un dabuja,lai iet Meja un tagat vergo!

  2. Tas vel tik sakums,mes visi no ta cietisim,tik bernu zel.!

  3. Baltām sievietēm jāražo vairāk bērnu.

Draugiem Facebook Twitter Google+