×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
22. februāris, 2017
Drukāt

Bricis – viena tiesa uzvarēta, brīdinājums Valkas mēram Krauklim

Artūrs BricisArtūrs Bricis

Latvijas un Igaunijas apvienotās basketbola komandas “Valka”/”Valga” vadība, publiski paužot savas aizdomas par vienības spēlētāju iespējamo līdzdalību spēļu rezultātu sarunāšanā, izteikusi neobjektīvu un neprofesionālu informāciju, kas ir klaji apmelojumi, uzskata šī kluba nu jau bijušais basketbolists Artūrs Bricis, uz kuru krīt lielākās aizdomas nelikumīgās darbībās.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis trešdien atklāja, ka “Valka”/”Valga” vērsusies policijā ar iesniegumu, jo tai radušās aizdomas par dažiem saviem spēlētājiem, ka tie piedalījušies spēļu rezultātu sarunāšanā.

Kaut Krauklis pauda, ka iesniegumā nav minēti konkrēti vārdi, viņš nenoliedza, ka no sastāva arī šāda iemesla dēļ atskaitīts Bricis. “Viņa gadījumā mūs neapmierināja arī attieksme treniņos, tāpēc tas nebija vienīgi aizdomu dēļ,” norādīja Valkas mērs. Krauklis atzina, ka aizdomīgās spēles bijušas “Olybet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ietvaros, turklāt aizdomu ēna krīt tieši uz latviešu basketbolistiem.

Tikmēr Bricis trešdien, sazinoties ar aģentūru LETA, uzsvēra, ka šie apvainojumi bez jelkādiem pierādījumiem ir klaja viņa apmelošana, tāpēc, ja šī informācija netiks atsaukta, basketbolists vērsīsies tiesā.

“Gribu vērst uzmanību, ka Venta Armanda Kraukļa paustais par basketbola kluba “Valka”/”Valga” komandas spēļu sarunāšanu ir izteikti neobjektīva un neprofesionāla informācija saistībā pret mani un citiem kluba spēlētājiem,” norāda Bricis, uzsverot, ka problēmas ir paša kluba organizatoriskajā darbā.

“Pirmkārt, klubu jau no pašas sezonas sākuma ir vajājušas lielas finansiālas un organizatoriska rakstura problēmas. 16.janvāra vakarā pēc treniņa pie manis pienāca komandas menedžeris un paziņoja, ka kluba finansiālās krīzes rezultātā nevar izpildīt līgumā noteiktās prasības un piedāvāja to pēc abpusējas vienošanās lauzt. Tā kā es nevēlējos turpināt spēlēt klubā, kurš organizatoriskajā ziņā ir sliktākais manā karjerā un netiek galā ar finansēm, mūsu sadarbība pēc abpusējas vienošanās beidzās. Kopš tās reizes neesmu nevienu reizi bijis komandas treniņos un spēlēs, lai gan īsi pēc tam komandas menedžeris izrādīja interesi, lai atgriežos klubā. Sadarbība gan netika un netiks turpināta ar šo klubu,” norāda basketbolists, kuram arī iepriekš ir bijušas nepatikšanas totalizatoru spēlēšanas dēļ.

Bricis arī norādīja, ka Krauklis nevar būt objektīvs par viņa sniegumu treniņos.

“Par manu darbu treniņos Valkas mērs nevar objektīvi spriest, jo neapmeklēja nevienu no treniņiem. Tā brīža galvenais treneris Juris Umbraško veidoja īpaši vieglus treniņus, lai igauņu spēlētāji, kuri pārāk bieži traumējās, netiktu vēl vairāk notraumēti. Diemžēl tāda bija kluba situācija un vainot mani, ka dažkārt pat neiesvīstu treniņos, jo tie ir pārāk viegli, arī nebūtu korekti,” uzsver Bricis.

“Domāju, ka Kraukļa kungam, ja viņš runā kluba vārdā un uzdodas par šī kluba vadītāju, vajadzētu tikt skaidrībā ar “Valka”/”Valga” elementāru sakārtošanu. Galvenajam trenerim, līdzīgi kā to pērn intervijā atklāja iepriekšējais treneris Varis Krūmiņš, bija jātiek galā ar menedžera un citu pozīciju pienākumiem, līdz ar to kvalitatīvs darbs galvenā trenera amatā nevarēja tikt veikts. Bez tam brīdī, kad spēlētāji gūst traumu, tiek regulāri ieteikts pašiem atrast ārstus Rīgā,” uz nebūšanām norāda Bricis.

Šī ir trešā reize, kad Briča uzvārds tiek locīts saistībā ar totalizatoriem un spēļu rezultātu manipulācijām. Pirmais šāds skandāls bija vēl 2012.gada pirmajā pusē, kad Bricis bija vien 19 gadus vecs. Toreiz viņš un Jānis Timma, spēlējot komandā “Liepājas Lauvas”, saņēma nosacītas viena gada diskvalifikācijas. Neskatoties uz to, viņi jau vasarā tika aicināti uz U-20 valstsvienību. Turpinājumā Bricis spēlēja “Jelgavas” komandā, bet 2014./15.gada sezonu sāka “Barons kvartāls” sastāvā, un arī šī komandas vadībai bija aizdomas, ka basketbolists ir starp spēļu ietekmēšanā iesaistītajiem.

“Līdzīgi apvainojumi par totalizatora spēlēšanu, kas bez jebkādiem pierādījumiem ir klaja apmelošana, Latvijā jau 2014./2015.gada sezonā bija no “Barona” puses. Toreiz, kad guvu smagu rokas traumu, kas liedza man spēlēt sešus mēnešus, mēģināja atrast veidu kā neizmaksāt atalgojuma kompensāciju, līdz ar to izdomāja melus par mani kā totalizatora spēlētāju. Tā rezultātā notika tiesvedība un “Barons” tiesu zaudēja un samaksāja nozīmīgu naudas kompensāciju. Šo informāciju es nekur iepriekš nepublicēju, jo nealkstu uzmanību no medijiem. Bet, ja mani klaji apmelo, man ir jāizstāsta savs viedoklis un nepieciešamības gadījumā, ja “Valka”/”Valga” vadība neatsauks šos apmelojumus, vērsīšos arī pret viņiem tiesā,” sola Bricis.

Tāpat viņš aicina Latvijas Basketbola savienību (LBS) nopietnāk izvērtēt klubus, kuriem ir regulāras un nopietnas problēmas ar finansēm un nepieļaut to dalību LBL.

Pērn Bricis spēlēja Portugāles vienībā “U.D. Oliveirense”, bet šosezon atgriezās Latvijā, ko uzskata par savu lielāko kļūdu.

“Iepriekšējās sezonas ietvaros ne reizi nedzirdēju apvainojumus Portugāles augstākajā līgā par savu sniegumu, treniņu darbu, nerunājot nemaz par iesaistīšanos totalizatoros. Vēlu veiksmi saviem bijušajiem komandas biedriem izturēt sezonu līdz galam, jo haoss klubā ir milzīgs, jo Vents Armands Krauklis nav bijis spējīgs divu sezonu laikā šo haosu sakārtot,” Valkas kluba vadītāju vaino Bricis.

Savā debijas sezonā pērn “Valka”/”Valga” LBL turnīrā izcīnīja sesto vietu un ceturtdaļfinālā vienā no spēlēm nopietni pretendēja uz uzvaru duelī ar “VEF Rīga” komandu, tomēr šosezon tā ar trim panākumiem 15 mačos ir noslēdzošajā – desmitajā – pozīcijā.

Vienība ar nosaukumu “Valga-Valka”/”Maks&Moorits” startē arī Igaunijas meistarsacīkstēs, kur ar astoņiem panākumiem 23 mačos atrodama sestajā pozīcijā.

Komandā šobrīd spēlē četri latviešu basketbolisti – Reinis Strupovičs, Kristaps Kanbergs, Sandis Silavs un Ivars Rihards Žvīgurs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+