×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Brīdina iedzīvotājus par neatļautu ārstniecību Dobelē

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Veselības inspekcija (VI) Dobeles iedzīvotājus brīdina uzmanīties no Gunta Ezergaiļa, kurš sniedz neatļautus ārstniecības pakalpojumus, tādā veidā radot risku pacientu veselībai.

Inspekcijā aģentūrai BNS pavēstīja, ka Ezergailim nav tiesības patstāvīgi nodarboties ar ārstniecību kādā no specialitātēm, jo viņam nav ārsta sertifikāta, kura nepieciešamība ir noteikta saskaņā ar Ārstniecības likuma prasībām.

Lai arī 2011.gadā VI Ezergailim uzdeva pārtraukt neatļautu ārstniecību, kad lietu materiāli par Ezergaiļa veikto neatļauto ārstniecību visas Latvijas teritorijā tika iesniegti tiesībsargājošām institūcijām, viņš savu darbību ir atsācis ar laikrakstu palīdzību izplatot informāciju par saviem pakalpojumiem.

Risku pacientu veselībai radot arī nepiemērotās telpas, tas ir, viesnīcas vai publisku ēku telpas, kurās tiek sniegti veselības aprūpes pakalpojumi.

Inspekcija atgādina, ka veselības aprūpes pakalpojumus atļauts sniegt ārstniecības iestādē, kas atbilst obligātām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām.

VI arī aicina ikvienu iedzīvotāju sniegt informāciju par nesertificētā ārsta Ezergaiļa darbībām tiesībsargājošajām iestādēm vai inspekcijai, lai būtu iespējams veikt konkrētu gadījumu pārbaudes un apturēt viltus ārsta darbību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+