Dabā
Laika ziņas

Brīdina, ka uz ceļiem var sākt veidoties apledojums 0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Iestājoties rudenīgam, lietainam un tumšākam laikam, autovadītājiem ir jābūt īpaši vērīgiem uz autoceļa un jāpielāgo braukšanas paradumus, ņemot vērā laika apstākļus un ceļa seguma īpašības, atgādina “Latvijas valsts ceļi” (LVC).

Kā atzīmē ceļu uzturētāji, meteorologi prognozē, ka jau šajās brīvdienās naktīs gaisa temperatūra var pazemināties zem nulles, kas nozīmē, ka no rīta autoceļi vietām var būt apledojuši un slideni.

Rudenī braukšanas apstākļus bieži apgrūtina arī migla, īpaši rīta un vakara stundās, un ir jārēķinās ar to, ka arvien agrāk iestājas mijkrēslis un tumsa. Autoceļi, īpaši neapgaismotajos posmos, kļūst grūtāk pārredzami, atzīmē LVC.

Asfaltēto autoceļu segums rudenī bieži ir slapjš, to var klāt koku lapas, līdz ar to transportlīdzekļu vadāmība un īpaši bremzēšana mēdz būtiski pasliktināties. Īpaši jāuzmanās, braucot pa sliktā tehniskā stāvoklī esošiem ceļiem, uz kuru brauktuvēm atsevišķās vietās veidojas rises un peļķes, kurās iebraucot var sākties akvaplanēšana. Tāpat rudenim raksturīgas arī vētras un spēcīgas vēja brāzmas, kas uz ceļa var sagāzt kokus vai to zarus.

Savukārt grants autoceļi rudens lietavu laikā var kļūt pārāk mitri un zaudēt savu nestspēju. Rezultātā uz tiem pastiprināti veidojas bedres, iesēdumi, ceļi kļūst dubļaini un slideni. Ilgstošu lietavu dēļ grants ceļu stāvoklis visā valstī jau ir pasliktinājies un ceļi daudzviet kļūst grūti izbraucami.

Ņemot vērā visus šos apstākļus, LVC aicina autovadītājus būt īpašu uzmanīgiem, izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu. Visas darbības ar stūri un pedāļiem tādos apstākļos ir jāveic plūdeni.

Par kritušajiem kokiem vai zariem, par bedrēm uz valsts autoceļiem, kā arī par citiem satiksmi apgrūtinošiem apstākļiem LVC aicina autovadītājus informēt Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

LA.lv