×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

Kemerons brīdina par aiziešanu no ES (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas premjers Deivids Kemerons paziņojis, ka uzvaras gadījumā šogad maijā plānotajās parlamenta vēlēšanās vēlētos pēc iespējas ātrāk sarīkot referendumu par Britānijas izstāšanos vai palikšanu Eiropas Savienībā.

Kemerons solījis sarīkot referendumu līdz 2017. gada beigām, bet svētdien izteicās, ka labprāt to noorganizētu pēc iespējas agrāk. “Referendumam jānotiek pirms 2017. gada beigām. Ja mēs to varētu izdarīt agrāk, tas būtu iepriecinoši,” paziņoja Kemerons. Premjers norādīja, ka, jo ātrāk viņš varēs izpildīt savus solījumus pārskatīt Britānijas vienošanās ar ES un sarīkot referendumu, jo labāk.

Britu premjeram rīt plānota tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, ar kuru viņi apspriedīs Eiropas jautājumus. Svētdien publiskotā intervijā laikrakstam “The Mail” Kemerons norādīja, ka pats svarīgākais ir panākt izmaiņas sociālo pabalstu jautājumā. Lai gan Kemerons vēlas Britānijas palikšanu ES, viņš norādīja, ka neizslēdz nevienu iespēju, ja viņam neizdosies panākt vēlamās izmaiņas.

Kemerons novembrī apsolīja ierobežot pabalstu izmaksas imigrantiem, lai cīnītos ar aizvien pieaugošo imigrantu pieplūdumu. Reformas ietvaros ES imigrantiem būs jāgaida četri gadi, pirms tie varēs saņemt sociālos pabalstus, taču no sākotnējās idejas katrai no ES dalībvalstīm noteikt individuālas ieceļotāju kvotas Kemerons ir atteicies, jo tas būtu pretrunā ar ES brīvās pārvietošanās principu. Kemerons norādīja, ka reformu īstenošanai nepieciešams veikt izmaiņas ES dibināšanas līgumos. Šāds process pieprasa visu 28 dalībvalstu vienprātīgu atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Agrāk angļi uz ceļiem līda iekšā. Palasiet vecās avīzes.

  2. Tālāk būs referendums par Skotijas ,Velsas atdalīšanos un Pakistānas tautas republikas nodibināšanu kādā Londonas rajonā,tad modīsies arī kataloņi ,baski un krievi Rīgā un Latgalē.

  3. Atkal, tas kas skan virsrakstā ir kāda LA darboņa vēlēšanas. Raksts ir ievietots virsraksta deļ, satur – viens murgs. Jauc vēlamo ar patieso. Publikācijas laiks speciāli piemeklēts. Šodien Vācijā ir Erscheinungsfest un nekādas tikšanas ar A.Merkeļ notikt. Liekās, ka sen jau laiks LA attīrīt savas rindas no maskavas faniem. Labi, ka nestāsta, ka eiro tūlīt devalvēs un aizies pa burbuli!

Draugiem Facebook Twitter Google+