×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Brīdina par anomālu aukstumu Balkānos, sniegputeņiem Itālijā, Grieķijā un Turcijā

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Balkānos, kā arī Itālijā un Turcijā izplatīti jauni brīdinājumi par gaidāmu anomālu aukstumu un sniegputeņiem, liecina Eiropas valstu meteoroloģisko brīdinājumu sistēmā “Meteoalarm” publicētā informācija.

Melnkalnē un Serbijā ir spēkā sarkanais – augstākās pakāpes – brīdinājums par reģionam neraksturīgi zemu gaisa temperatūru. Gaisa temperatūra tuvākajās trijās naktīs daudzviet noslīdēs zem -15 grādiem, dažviet kalnos sasniedzot -30 grādu.

Serbu sinoptiķu izplatītajā paziņojumā brīdināts par ļoti bīstamiem laikapstākļiem, kas turpināsies vairākas diennaktis un kas apdraudēs cilvēku un dzīvnieku dzīvību. Tiek prognozētas arī problēmas siltumapgādē un elektropadevē, sauszemes un ūdens transporta sistēmās, kā arī citos no laikapstākļiem atkarīgos ekonomikas sektoros.

Līdzīgi brīdinājumi par anomālu aukstumu ir spēkā arī citās valstīs Balkānu reģionā.

Savukārt Itālijā, Grieķijā un Turcijā sinoptiķi lielāku uzmanību vērš uz gaidāmiem spēcīgiem sniegputeņiem.

Itālijas dienvidos un Grieķijā spēcīgs sniegs gaidāms apgabalos, kur sniegs nav redzēts vairākus gadus.

Turcijā no sniega stihijas vissmagāk cietīs valsts ziemeļrietumu daļa – kalnos gadumijā var izveidoties 80 centimetru dziļa sniega kārta.

Neliels sals skāris arī Ziemeļāfriku. Tikmēr Skandināvijā gaisa temperatūra pakāpusies virs nulles, siltās gaisa masas sasniedz Baltijas valstis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+