×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. decembris, 2016
Drukāt

Brīdina par augstākām cenām: nākamgad vēl plašāk būs jāatver maciņi (15)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Vairums tirgotāju saņēmuši ražotāju vēstules, kurā tiek brīdināti par iepirkuma cenu kāpumu, informē Latvijas tirgotāju asociācija (LTA).

Izdevumu kāpums rada satraukumu – no jaunā gada pacelies ne tikai nekustamā īpašuma nodoklis par zemi un arī nodokļi saistībā ar darbinieku algām, bet arī maksa par elektrību pēc pusgada kļūs vēl dārgāka. Līdz ar to cenas produktiem noteikti celsies vēl vairāk. Diemžēl kļūs dārgāks tas, kas vajadzīgs ikdienas pārtikai un ir ļoti svarīgs īpaši bērnu uzturā – piens, sviests, krējums un biezpiens, jo nodrošina nepieciešamo attīstībai un veselībai, norāda LTA.

Piena cena veikalos šī gada laikā bijusi tiešām viena no zemākajām pēdējo piecu gadu laikā un bija vidēji 0,72 – 0,75 eiro litrā. Augustā sākās kāpums uz 0,80, decembrī jau 0,91 eiro litrā un, iespējams, ka 2017.gada janvārī sasniegs 2012. un 2014.gada cenu – 0.96, 0,97 litrā. Pagaidām vēl stabila ir krējuma cena, kas svārstās ap 1,20 eiro, bet decembrī cena jau pakāpusies līdz 1,25 (360 g). Cena pieaugot, iespējams, sasniegs augstāko 2007.gada līmeni – 1,54 eiro. Sviesta cena pagaidām ir stabila un atgriezusies š.g. janvāra līmenī – 1,03 eiro par 200 g paciņu. Savukārt jāatzīmē, ka augstākā sviesta cena pēdējos piecos gados bijusi 2014.gadā – 1,65 eiro par paciņu. Biezpiena cena bijusi svārstīga – no 0,89 līdz 0.97 par 180 g paciņu un decembrī cena nav sasniegusi š.g. janvāra līmeni.

Tirgotāji uzsver, ka Latvijā bija normālas piena cenas gan no uzņēmēju, gan gala patērētāja viedokļa, bet pēc tam, kad septembrī tās sāka celties, tagad palielinājušās jau par 40%. Tik straujš iepirkuma cenu kāpums radies sakarā ar piena iepircējiem no citām valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Tādā gadījumā vajadzētu samazināt PVN piena produktiem,tad jau būtu kaut kāda samērība,kā citās valstīs.

 2. Lai tak ceļ.Ne sūda nemaksāšu vairāk par to štruntu kas pie mums tiek ražots ar nosaukumu siers.,piens vai jogurts.Par kefīru gan esmu ar mieru maksāt.

 3. Jācer,ka nākamgad sagaidīsim arī samazinātu PVN likmi ikdienas pārtikas produktiem kā citās ES valstīs! Ja ne 5% kā Polijā un Kiprā,tad vismaz 6% kā Beļģijā,Nīderlandē,Itālijā un Portugālē.

 4. tiek darits viss lai iznicinatu Latviju. Sez sarkanie saeimaa un kasa kules.Labi stradajam,driz viss buss ka psrs laikos maize,piens un desa uz kartinaam. Kursh vares izdzivot,tas paliks,paarejie aizbegs no “brivaas Latvijas”,cits uz trimdu,cits uz kapiem,jo neizturees.

 5. Nujā visam paceļ cenas,bet kā ar algu? To gan negrib pacelt!

 6. TAK ALGAS VALDĪBA PACĒLA – DEPUTĀTIEM PAR 160 EIRO, PREZIDENTA KANCELEJAI PAR 600 EIRO, PAŠI SEV ARĪ PAR DAŽIEM SIMTIŅIEM, TIEM, KAS SAŅEM MINIMĀLO, PACĒLA PAR 10 EIRO UZ PAPĪRA, PENSIJĀM PIEMETA LAIKAM 2 VAI 3 EIRO. NU KO RAUDAT, TAUTA? VAI TAD KAUT KAS TE NAV PAREIZI UN GODĪGI? PĀRTIKAS CENAS DROŠI VAR CELTIES, JO VISAS SVARĪGĀKĀS IEDZĪVOTĀJU GRUPAS PRET TO TIKA NODROŠINĀTAS. ….AK VAI….

 7. Tieši tas,kas ir vajadzīgs ikdienas pārtikai,Latvijā ne tikai maksā dārgāk,bet tiek vēl pielīdzināts luksusa precēm un aplikts ar pasaulē trešo augstāko PVN likmi! Un,jo augstāka ir šo pārtikas produktu cena,jo lielāki ir valsts budžeta PVN ieņēmumi!

 8. TAK ALGAS VALDĪBA PACĒLA – DEPUTĀTIEM PAR 160 EIRO, PREZIDENTA KANCELEJAI PAR 600 EIRO, PAŠI SEV ARĪ PAR DAŽIEM SIMTIŅIEM, TIEM, KAS SAŅEM MINIMĀLO, PACĒLA PAR 10 EIRO UZ PAPĪRA, PENSIJĀM PIEMETA LAIKAM 2 VAI 3 EIRO. NU KO RAUDAT, TAUTA? VAI TAD KAUT KAS TE NAV PAREIZI UN GODĪGI? PĀRTIKAS CENAS DROŠI VAR CELTIES, JO VISAS SVARĪGĀKĀS IEDZĪVOTĀJU GRUPAS PRET TO TIKA NODROŠINĀTAS. ….AK VAI….

 9. Hahahaha, sviests 200 g paciņa…

 10. kurā veikalā var nopirkt sviestu par 1,03 e

 11. Ak tad jau sarunājuši?

 12. Paldies lieliski iztiekam bez jūsu ximmikatiskiem izstrādājumiem .Piens tas ir tad kad govs ganās pļavā.govi slauc slaucenē .tad lej krūzē un lieto uzturā.

 13. Partikas cenas Latvija tiek paceltas un pielidzinatas tam cenam cik maksa Bio produkti Vacija. Vienigi, Vacija ari labak nopelna.

 14. ta jau maza pencija ja produkti bus dargaki ka lai dzivo talak

 15. man bus lielakie svetki kad novaks sito parazita valdibu jo atrak jo labak

Draugiem Facebook Twitter Google+