×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Brīdina par bērniem nāvējošām žalūziju auklām

Foto LETAFoto LETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) aicina vecākus novērst savainošanās vai pat nožņaugšanās risku bērniem ar žalūziju auklām un ķēdītēm.

Nedrošas žalūziju auklas vai ķēdītes var izrādīties nāvējošas bērniem, it sevišķi vecumā līdz četriem gadiem. Tās var veidot bīstamas cilpas, kurās sapinoties bērns var nožņaugties. Žalūziju auklām aptinoties ap kaklu, 15 sekunžu laikā var iestāties bezsamaņa un 2-3 minūšu laikā nāve.

Ik gadu daudzās pasaules valstīs tiek fiksēts kāds gadījums, kad bērna dzīvība ir bijusi apdraudēta vai izdzisusi saistībā ar šādu risku. Piemēram, Francijā laika posmā no 2004-2014 gadam reģistrēti trīs gadījumi un viens ar letālām sekām. Tāpēc no 23. līdz 30. jūnijam daudzās valstīs norit Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) iniciēta žalūziju auklu un ķēdīšu drošības nedēļa.

Šīs nedēļas ietvaros arī PTAC aicina vecākus un visus citus, kas saistīti ar bērnu aprūpi, pievērst uzmanību žalūziju auklu un ķēdīšu drošumam un pārliecināties par to, ka mājokļos un bērnu aprūpes vietās brīvās žalūziju auklas un ķēdītes bērniem nav pieejamas, PTAC mājas lapā īpaši izveidotajā patērētāju padomu sadaļā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+