×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Brīdina par bīstama “policijas” izspiedējvīrusa izplatību (3)

EkrānuzņēmumsEkrānuzņēmums

Valsts policija (VP) brīdina par it kā policijas vārdā internetā sūtīta izspiedējvīrusa izplatību, par kuru VP joprojām turpina saņem neskaitāmus jautājumus. Līdz šim policijā nav vērsies neviens no izspiedējvīrusa cietušais, taču VP aicina iedzīvotājus būt modriem un neatsaukties uz šķietami policijas vārdā sūtītiem paziņojumiem par it kā nelegālām darbībām internetā.

VP Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis portālam “LA.lv” skaidroja, ka starptautisks datorkrāpšanas vīruss joprojām ir aktīvs vairākās Eiropas valstīs un arī citiet pasaulē. Šis vīruss pirmo reizi konstatēts 2009.gadā Krievijā. Saistībā ar vīrusa izplatību Spānijā aptuveni pirms gada aizturētas vairākas personas, bet vēl pirms tam – arī Lielbritānijā. Starptautiskā cīņa pret šī vīrusa izplatību turpinās.

Sadovskis klāstīja, ka Latvijā konstātēti kopumā pieci vīrusa paveidi. Izpiedējvīruss izmanto Latvijas policijas atribūtiku. Vēl lielākai ticamībai tiek parādīta arī lietotāja IP adrese un lietotāja fotogrāfija (ja pieejama tīmekļa kamera).

Lietotājam tiek uzrādīta apsūdzība par nelegālu materiālu aplūkošanu, nelicencētas programmatūras lietošanu vai neatļautām darbībām internetā. Policijas viltus paziņojumā norādītas konkrētas it kā pārkāptās likumu normas un par to paredzētais sods. Datora atbloķēšanai tiek pieprasīts samaksāt soda naudu, izmantojot “PaySafe” norēķinu sistēmu. Viena vīrusa paveida gadījumā norādītā soda nauda ir 100 eiro.

“Mēs šādā veidā nekādus paziņojumus neizsūtām un interneta pārlūkus nebloķējam. Brīdinām iedzīvotājus nekādā gadījumā nereaģēt uz šādu informāciju, kas, apmeklējot dažādas interneta vietnes, parādās kā paziņojums par it kā nenomaksātu sodu un bloķētu datoru, kā arī aicinām nekādā gadījumā neveikt maksājumus, jo šādā veidā netiek veikta sodu uzlikšana un to piedziņa,” norāda Sadovskis.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas (CERT.LV) informācija liecina, ka vīruss izmanto “Adobe Flash”, “Adobe Reader” un “Java” ievainojamības. Lai pasargātu sevi no “policijas” izspiedējvīrusa, jāpārliecinās par jaunākajiem šo programmu atjauninājumiem. Tomēr, ja dators ir inficēts, nekādā gadījumā nevajag maksāt par tā atbloķēšanu, bet jāmeklē palīdzība pie datorspeciālista.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Man tads loks paradijas 2x pec kartas 2dienu laika, Panemu restartu un miers maja:D

  2. Kam gadas ar sho saskarties. Spiezh uz datora CTRL+ALT+DELETE atver TASK MANAGER Tad spiez PROCESSES un samekle nepiecieshamo programmu kuru atslegt mana gadijuma FIREFOX.exe uzspiez uz to tad spiezh END PROCESS pie nakamas parluka atversanas reizes NEVAJAG ATJAUNOT ieprieksejo sesiju un uzreiz iztirit visu VESTURI mana gadijuma to dara Spiez kreisaja augseja sturi uz FIREFOX tad VESTURE (HISTORY) un tad DZEST VESTURI (CLEAR HISTORY)

  3. ctrl+alt+delete un vīrūsa vairs nav!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+