×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

Brīdina par bīstamo “melno ledu”; brauktuves apstrādā 119 ziemas dienesta automašīnas

Foto - LETAFoto - LETA

Ziemas dienesta darbos iesaistītas 119 tehnikas vienības, informē VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU). Uz valsts nozīmes autoceļiem šorīt daudzviet ir izveidojies “melnais ledus”, kuru ir īpaši grūti pamanīt. Brauktuves tiek apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.

Šobrīd apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir A2 Rīga-Līgatne; A3 Murjāņi – Braslas tilts; A6 Rīga–Ogre;
A8 Rīga- Meitene; A9 Rīga- Skulte-Liepāja; A10 Rīga-Kūdra.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Kuldīgas, Limbažu, Talsu, Tukuma un Ventspils apkaimē.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz visiem vietējas nozīmes autoceļiem.

Centra reģionā ziemas dienesta darbos iesaistītas – 59, Kurzemē – 32, Vidzemes reģionā – 14 un Latgalē – 14 ziemas dienesta automašīnas.

Ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu, bet gan vērsta uz bīstamo braukšanas apstākļu uzlabošanu normatīvajā laikā. Tāpēc autovadītājiem jāņem vērā, ka faktiskā satiksmes situācija ziemā var mainīties ļoti strauji.

Autovadītājiem ir jāņem vērā, ka ziemas dienesta darbi uz autoceļiem tiek veikti prioritārā secībā, atbilstoši autoceļu uzturēšanas klasēm.

Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem un izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+