Pasaulē
Eiropa

Brīdina par bruņošanās sacensību ar Krieviju 1


Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels
Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels
Foto – AFP/LETA

Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriēls ceturtdien Maskavā brīdināja par jaunu bruņošanās sacensību ar Krieviju, tomēr ar savu Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu spēja vienoties par lielāku Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāju klātbūtni Ukrainas austrumos.

Gabriēls pieprasīja, lai Krievija un NATO sper konkrētus soļus atbruņošanās virzienā pēc vairākiem saspīlējuma gadiem.

“Mēs bažījamies, ka mēs sākam jaunu bruņošanās sacensību,” viņš sarunu sākumā norādīja Lavrovam.

Tikmēr vizītē Polijā Gabriēls atzina, ka NATO bruņošanās ir attaisnojama, ņemot vērā Krievijas militārās klātbūtnes pieaugumu pie tās rietumu robežām

“Ja paskatās uz milzīgo bruņojumu, kas stāv pretī, tad domāju, ka nevar teikt, ka NATO vai Rietumi ir sākuši bruņošanās sacensību,” paziņoja ministrs.

Tomēr Krievijai un Vācijai izdevās vienoties, ka EDSO novērotāju klātbūtne Ukrainas austrumos ir jāpastiprina.

Novērotāju skaitam ir jābūt pietiekamam, lai spētu novērto konflikta zonu 24 stundas diennaktī.

Gabriēls uzsvēra, ka abas karojošās puses ir pārkāpušas Minskas vienošanos, neatvelkot smagos ieročus. Viņš arī kritizēja Maskavu par Krievijas lēmumu atzīt Donbasa teroristu izdotās “pases” un citus dokumentus.

Lavrovs savukārt kritizēja Ukrainas valdību par karadarbības turpināšanu.

Saistītie raksti

Gabriēls arī brīdināja Krieviju nemēģināt iejaukties septembrī paredzētajās Vācijas parlamenta vēlēšanās, kas seko pēc apsūdzībām par Maskavas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā.

Vācija aizstāvēsies pret šādiem mēģinājumiem “iejaukties ar komunikāciju tādā veidā, kādā viņi cenšas ietekmēt sabiedrisko domu”, viņš pavēstīja presei, piebilstot, ka Vācijas vēlēšanas šādā veidā ietekmēt nedrīkst.

LA.lv