Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Brīdina par e-pastiem ar kaitīgu “JavaScript” pielikumu

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija “cert.lv” brīdina par inficētu e-pastu izplatību, kuru pielikums satur inficētu “JavaScript” dokumentu, un aicina tos nekādā gadījumā neatvērt, liecina “cert.lv” mājaslapā publicētā informācija.

Kā teikts publicētajā informācijā, atverot pielikumu, datorā tiek lejupielādēts kaitīgs izpildāmais “.exe” fails, kurš savukārt nodrošina ļaunprogrammatūras nonākšanu datorā. Konkrētā ļaunprogrammatūra pieder saimei “NetWiredRC”, un tas ir ar plašu funkcionalitāti apveltīts attālinātas administrēšanas rīks ļaunprātīgiem nolūkiem. Šo ļaunprogrammatūru kā “Trojan-Spy.Win32.Recam.vvo” atpazīst tikai daži pretvīrusu programmatūras ražotāji.

Ja esat saņēmuši šādu e-pastu un atvēruši pielikumu, “cert.lv” aicina nekavējoties vērsties pēc palīdzības pie datorspeciālista.

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija “cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

Pievienot komentāru

"Samsung" attālināti atslēgs "Galaxy Note 7"Dienvidkorejas elektronikas firma "Samsung" piektdien paziņoja, ka ASV atslēgs viedtālruņus "Galaxy Note 7", lai piespiestu atlikušos īpašniekus pārtraukt lietot drošības dēļ atsauktās ierīces.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+