Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Brīdina par e-pastiem ar kaitīgu “JavaScript” pielikumu

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija “cert.lv” brīdina par inficētu e-pastu izplatību, kuru pielikums satur inficētu “JavaScript” dokumentu, un aicina tos nekādā gadījumā neatvērt, liecina “cert.lv” mājaslapā publicētā informācija.

Kā teikts publicētajā informācijā, atverot pielikumu, datorā tiek lejupielādēts kaitīgs izpildāmais “.exe” fails, kurš savukārt nodrošina ļaunprogrammatūras nonākšanu datorā. Konkrētā ļaunprogrammatūra pieder saimei “NetWiredRC”, un tas ir ar plašu funkcionalitāti apveltīts attālinātas administrēšanas rīks ļaunprātīgiem nolūkiem. Šo ļaunprogrammatūru kā “Trojan-Spy.Win32.Recam.vvo” atpazīst tikai daži pretvīrusu programmatūras ražotāji.

Ja esat saņēmuši šādu e-pastu un atvēruši pielikumu, “cert.lv” aicina nekavējoties vērsties pēc palīdzības pie datorspeciālista.

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija “cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+