×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Brīdina par e-pastiem ar kaitīgu “JavaScript” pielikumu

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija “cert.lv” brīdina par inficētu e-pastu izplatību, kuru pielikums satur inficētu “JavaScript” dokumentu, un aicina tos nekādā gadījumā neatvērt, liecina “cert.lv” mājaslapā publicētā informācija.

Kā teikts publicētajā informācijā, atverot pielikumu, datorā tiek lejupielādēts kaitīgs izpildāmais “.exe” fails, kurš savukārt nodrošina ļaunprogrammatūras nonākšanu datorā. Konkrētā ļaunprogrammatūra pieder saimei “NetWiredRC”, un tas ir ar plašu funkcionalitāti apveltīts attālinātas administrēšanas rīks ļaunprātīgiem nolūkiem. Šo ļaunprogrammatūru kā “Trojan-Spy.Win32.Recam.vvo” atpazīst tikai daži pretvīrusu programmatūras ražotāji.

Ja esat saņēmuši šādu e-pastu un atvēruši pielikumu, “cert.lv” aicina nekavējoties vērsties pēc palīdzības pie datorspeciālista.

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija “cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+