×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
9. novembris, 2015
Drukāt

Brīdina par ES izjukšanas draudiem

Foto LETAFoto LETA

Luksemburgas ārlietu ministrs Žans Aselborns

Luksemburgas ārlietu ministrs Žans Aselborns, ņemot vērā samilzušo imigrācijas krīzi, brīdinājis par Eiropas Savienības (ES) izjukšanas draudiem un iespēju, ka uz ES dalībvalstu robežām var tikt atjaunota kontrole. Šādus brīdinājumus ministrs pirmdien paudis intervijā ziņu aģentūrai DPA.

Ja solidaritātes vietā dominēs nošķirtība, ES var izjukt, un tas var notikt “ārkārtīgi ātri”, brīdināja ministrs. Viņš arī saskata draudus Šengenas zonai, kurā tagad ietilpst 26 valstis.

ES vēl ir tādi, kuri “līdz galam nav sapratuši, kas ir ES vērtības”, norādīja Luksemburgas politiķis. Tās neaprobežojas tikai ar materiāliem rāmjiem vien, viņš uzsvēra.

“Mūs kopā tur arī humāno vērtību kultūra,” sacīja Aselborns. Viņš brīdināja, ka kļūmīgs nacionālisms var novest pie “īsta kara”.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies jau vairāk nekā 773 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā – pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+