×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
23. oktobris, 2017
Drukāt

Brīdina par iespējamu apledojumu uz autoceļiem

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Sliežu ceļi izgaismoti, autobraucēji–apžilbināti...

Ņemot vērā to, ka naktī gaisa temperatūra lielākajā daļā Latvijas pazeminājās zem nulle grādiem, šorīt autoceļi var būt apledojuši un slideni, turklāt daudzviet ir arī migla, tāpēc autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem un jāizvēlas atbilstošs braukšanas ātrums un stils, brīdina VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati, šorīt gandrīz visā Latvijā, izņemot Kurzemes piekrasti, gaisa temperatūra ir noslīdējusi zem nulle grādu atzīmes. Visaukstākais, kā jau ierasts rudens un ziemas rītos, ir Zosēnos, kur gaiss atdzisis līdz pat mīnus sešiem grādiem.

Tomēr pat vietās, kur gaisa temperatūra ir pozitīva, ceļa virsmas temperatūra var būt zem nulles, tāpēc var veidoties tā saucamais “melnais ledus”. Visbiežāk tas veidojas uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kā arī netālu no ūdens tilpnēm, skaidro LVC.

Kā liecina LVĢMC dati, nakts otrajā pusē vietām Latvijas austrumu daļā ir izveidojusies migla ar redzamību 200-500 metri, kas saglabāsies arī no rīta.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem autovadītāji tiek aicināti informēt LVC pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+