×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Brīdina par iespējamu krāpšanu, izmantojot “Creditreform” un “Rīgas satiksmes” vārdu (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Uzņēmums “Creditreform” brīdina par krāpniecisku e-pastu izsūtīšanu uzņēmuma vārdā par it kā parāda piedziņu uzņēmuma “Rīgas satiksme” uzdevumā.

Šodien daudzi e-pastu lietotāji saņēmuši “Creditreform” vārdā izsūtītus brīdinājumus par it kā parāda piedziņu uzņēmuma “Rīgas satiksme” uzdevumā. Abu uzņēmumu pārstāvji uzsver, ka šādus e-pastus nav sūtījuši un brīdina par iespējamu krāpšanu.

Kā novēroja aģentūra LETA, e-pastā, kas izsūtīts no adreses “gita.eihmane@creditreform.lv”, teikts: “Atgādinām, ka šodien iestājas Jums dotais parāda apmaksas termiņš lietā par parāda atgūšanu SIA “Rīgas Satiksme” uzdevumā Nr 20147822. Ja parāds vēl nav apmaksāts, lūdzam to nekavējoties izdarīt.” Citās vēstulēs teikts: “Labdien, Informēju, ka pret Jums ir sagatavots pieteikums tiesā (par parādu piedziņu). Lūdzam veikt parāda atmaksu līdz vēstulē norādītajam termiņam. Pretējā gadījumā tiks nosūtīts pieteikums tiesai par saistību piespiedu izpildi.”

E-pastā arī norādīta interneta saite, kurā it kā var aplūkot informāciju par parādu.

Kā aģentūru LETA informēja “Creditreform” sadarbības partneru SIA “Crefo Rating” e-projektu menedžeris Andrejs Proskurins, līdz šim apzinātas mēstules “Creditreform” vārdā parakstītas Ineses Melderes un Gitas Eihmanes vārdā, kuras nav “Creditreform” darbinieces.

“Creditreform” aicina nevērt vaļā šādas saites ar domenu “creditreforem.su” par pirmstiesas brīdinājumu vai lietu, jo atverot to, ierīce var tikt inficēta ar vīrusu.

Ņemot vērā, ka e-pastos ir norādīti paaugstinātas maksas telefonu numuri, “Creditreform” aicina kontaktiem ar uzņēmumu izmantot tikai tā mājaslapā norādītos tālruņus un e-pastus.

Arī “Rīgas satiksme” ir informēta par šādām viltus mēstulēm, kurās izmantots uzņēmuma vārds, aģentūrai LETA apliecināja “Rīgas satiksmes” preses sekretārs Viktors Zaķis. Viņš uzsver, ka “Rīgas satiksme” nav devusi šādus uzdevumus, tādēļ nav izslēgts, ka e-pasti izsūtīti krāpnieciskos nolūkos.

Kā informē Proskurins, par šo gadījumu informēti arī Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “cert.lv” darbinieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ja atverat vaļā pdf failu kas patiesībā ir exe fails. Tad pēc iespējas ātrāk jāizslēdz kompis. Jo vīruss kodē visus failus kuri atrodas kompī neatgriezeniski…

  2. Pievērsiet uzmanību adresei. Informācijai no Creditreform jāsatur creditreform.lv nevis creditreforem.su. Šeit ir redzamas vismaz divas atšķirības. Augšējā domena vārds “lv” un “su”, un otra vieta ir uzņēmuma nosaukumā. Šīs vēstules bez lasīšanas droši dzēšam

  3. Es arī saņēmu tādu vēstuli un izdzēsu.

  4. Interesanti, kā var izsūtīt vēstules no domēna creditreform. , ko akalpo VITA (Valsts informācijas tīkla aģentūra), bez pašas epasta turētājas ziņas.

  5. Labi ka iedomajos ievadit gogle vardu uzvardu.un atrafu so
    Es ari sanemu tadu vestuli tiko inbox.
    Tikai kluda ka man nau nekada sakara ar rigas satikmi un riga neesu sen bijis:-)

Draugiem Facebook Twitter Google+