×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Brīdina par Igaunijā reģistrētu kreditētāju “Millmoney”

Ekrānšāviņš no mājaslapasEkrānšāviņš no mājaslapas

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina neizmantot Igaunijā reģistrētā kreditētāja “MillMoney” piedāvātos pakalpojumus, aģentūru LETA informē PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

PTAC konstatējis, ka “Millmoney”, kas ir reģistrēts Igaunijā, izmantojot tīmekļa vietni “www.millmoney.ee/lv/”, piedāvā aizņēmējiem iespēju saņemt kredītu pēc kolektīvās finansēšanas jeb privātpersonu savstarpējas aizdošanas darbības modeļa. Atbilstoši Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem šāds patērētāju kreditēšanas modelis neesot atļauts.

PTAC konstatējis, ka “Millmoney” piedāvātais kolektīvās finansēšanas pakalpojums tiek realizēts ar interneta jeb platformas starpniecību, kurā “Millmoney” piedāvā aizņēmējiem vērsties pēc kredīta ar sev interesējošiem nosacījumiem pie “tūkstošiem investoru vienlaicīgi”.

Vienlaikus tiek piedāvāti pakalpojumi arī investoriem, kur investēšanas procesā kā maksājumu saņēmējs norādīta Latvijā reģistrēta kapitālsabiedrība SIA “Ookster”, kas pieder Anglijā reģistrētai kompānijai “Revelin Capital LLP”.

PTAC informē, ka atbilstoši Latvijas normatīvajiem aktiem Latvijā investīcijas ir tiesīgi piesaistīt tikai tādi tirgus dalībnieki, kuri saņēmuši Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licenci. Savukārt izsniegt patēriņa kredītus patērētājiem naudā drīkst tikai kredītiestādes, krājaizdevu sabiedrības vai PTAC licencēti nebanku kredītu sniedzēji.

Tāpēc pašreizējā situācijā ikviens, kurš saņem minētā uzņēmuma pakalpojumus, kā patērētājs nav aizsargāts ne ar vienu no valstī pieejamām aizsardzības shēmām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+