×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Brīdina par infekcijas slimību uzliesmojuma draudiem Juglā

Foto - LETAFoto - LETA

Nenovēršot fekāliju noplūdi Strazdupītē, Juglā pastāv nopietni infekcijas slimību uzliesmojuma draudi, brīdina Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule.

Cipule uzsvēra, ka šajā gadījumā runa nav tikai par vidi, jo vieta, kur cauruļvads iegulst Strazdupītē un E.Coli baktērija pieļaujamās normas pārsniedz 60 reizes, atrodas ļoti blīvi apdzīvotā vietā.

“Tas nozīmē, ka faktiski situācija ir kā “pulvera muca”. Pastāv augsts risks, ka ikviens iedzīvotājs apvidū var saslimt ar visdažādākajām infekcijas slimībām, kas rodas no netīrām ūdenstilpnēm. Šis jautājums patlaban nav Veselības ministrijas kompetencē. Veselības ministrijas kompetencē tas nonāks tajā brīdī, kad sāksies reāli saslimšanas gadījumi. Šobrīd tas ir jārisina pašvaldībai, lai slimību risku mazinātu un tas pat neizceltos,” uzsvēra Cipule.

Rīgas iedzīvotāju grupa šodien Rīgas domē iesniegusi vēstuli ar lūgumu beidzot atrisināt problēmu Strazdupītē, novēršot fekāliju noplūšanu tajā, aģentūru LETA informēja rīdzinieku pārstāve Dace Zandfelde. Vēstule iesniegta Rīgas domes deputātam Jānim Mārtiņam Skujam (“Demokrātiskie patrioti”), kurš trešdien bija ieradies uz iedzīvotāju grupas vakar rīkoto “ekotapas” prezentāciju nesankcionēto notekūdeņu bloķēšanai.

Pasākuma laikā iedzīvotāju grupa – Valdis Kalnozols, Līga Bulmeistere, Mārtiņš Rudus – prezentēja speciāli izgatavoto ekotapu un pastāstīja par saviem nodomiem bloķēt cauruļvadu, pa kuru Strazdupītē ieplūst fekālijas, lai beidzot piespiestu atbildīgās iestādes rīkoties. Par fekāliju klātbūtni liecina gan smaka, gan sertificētā laboratorijā veikto analīžu rezultāti, kas apliecina – E.Coli baktērija, kas norāda fekāliju klātbūtni, pieļaujamās normas pārsniedz 60 reizes.

“Situācija, kas šeit ir izveidojusies un, pēc iedzīvotāju teiktā, pastāvot jau daudzus gadus, ir nenormāla. Kanalizācijas un notekūdeņu sistēmas nesakārtošanas rezultātā tiek piesārņota upīte. Tā savukārt ietek Juglas ezerā un var neatgriezeniski piesārņot arī ezeru. No veselā saprāta viedokļa raugoties, ir absurdi ieguldīt naudu teritoriju labiekārtošanā, tajā pašā laikā neizmantojot ES struktūrfondu līdzekļus, lai savestu kārtībā kanalizāciju, kas tālāk rada virkni problēmu, pamatīgi apdraud vidi un cilvēku veselību,” uzsvēra Kalnozols.

Skuja pārmeta pašvaldībai bezdarbību un bezatbildību, tāpēc viņš pauda apņemšanos aicināt visu atbildīgo pušu ierēdņus pie viena galda un, “kamēr balti dūmi nekūpēs, ārā netiksim. Ja Rātsnama kundziņi nejūt to smaku, aicināšu un palīdzēšu iedzīvotājiem nākt uz domi ar sūdu spaiņiem,” paziņoja Skuja.

Skuja norāda, ka Strazdupītē ir vairākas problēmas, sākot ar upītes tīrīšanu un caurteci līdz notekūdeņu un kanalizācijas pieslēgumu sistēmai. Skuja rīdziniekiem Strazdupītes “ekotapas” akcijas gaitā solījis tuvākajā laikā sasaukt visu Rīgas domes atbildīgo un iesaistīto struktūru sēdi, lai šo jautājumu beidzot sāktu risināt pēc būtības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+