Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Brīdina par īpaši bīstamu datorvīrusu; jāuzmanās arī viedtālruņu īpašniekiem

Foto - AFPFoto - AFP

Valsts policija (VP) brīdina par iespējamiem datoru un “Android” telefonu platformas apdraudējumiem, kas izpaužas ļaunprātīgas programmatūras veidā, kas pārņem datora vai ierīces vadību un piekļūst tajā esošajai informācijai, informēja VP.

Datorlietotājus brīdina par jaunu šifrēšanas vīrusa paveidu, kas atšķirībā no iepriekš zināmajiem šifrēšanas vīrusiem šifrē nevis tikai atsevišķus datorā esošos failus, bet visus datorā esošos failus un cieto disku, liedzot turpmāku datora lietošanu.

Parasti, lai inficētu datoru, tiek izmantots e-pasts ar šķietami nopietnu saturu, kas satur saiti uz lietotni, kurā it kā atrodas fails, kas saistīts ar personas CV, nodokļiem vai citiem tematiem. Patiesībā tas ir izpildu fails, kas lejuplādē vīrusu datorā, un tālāk veic cietā diska šifrēšanu. Pēc tam noziedznieki var atsūtīt informāciju, kurā pieprasa pārskaitīt noteiktu naudas summu bitcoin valūtas veidā, lai informācija tiktu atšifrēta. Policija aicina nekādā gadījumā nemaksāt ļaundariem, bet nekavējoties ziņot par notikušo.

Ņemot vērā šāda datorvīrusu izplatību, VP aicina interneta lietotājus būt uzmanīgiem un regulāri veikt datora standarta drošības pasākumus, instalējot savā datorā pretvīrusu programmu. Policija arī aicina izmantot ugunsmūri, kas brīdina par aizdomīgām darbībām, ja vīruss mēģina pievienoties datoram. Tas var arī bloķēt vīrusu un nesankcionētu lietotāju mēģinājumus lejupielādēt potenciāli bīstamas programmas datorā.

Policija atgādina, ka nevajadzētu vērt vaļā e-pasta ziņojumus no nepazīstamiem sūtītājiem vai neatpazīstamus e-pasta pielikumus, jo daudzi vīrusi ir pievienoti e-pasta ziņojumiem un izplatās, tiklīdz atverat pielikumu.

VP ir saņēmusi informāciju arī par gadījumiem, kad ar ļaunprātīgas programmatūras palīdzību tiek iegūta kontrole pār “Android” ierīcēm. Tas var notikt divējādi. Pirmais variants – lietotājam lejuplādējot lietotnes, kas sniedz “root” jeb ierīces administratora tiesības, lejuplādes laikā paralēli tiek izplatīts kaitīgs kods un pārņemta kontrole pār ierīces galvenajām funkcijām.

Otrais variants – ierīces lietotājam tiek nosūtīta ziņa, kas satur saiti uz tīmekļa vietni ar video. Mēģinot ielādēt video, iestājas video atskaņotāja atteice un pēc tam notiek telefona pārstartēšanās, līdz ar ko uzbrucējam tiek nosūtīti dati par viedierīces programmatūru, dodot uzbrucējam iespēju pārbaudīt ierīces ievainojamību. Turpinājumā uzbrucējs nosūta vēl vienu video uz ierīci, kuru atverot, uzbrucējs iegūst kontroli pār ierīci un tajā esošo informāciju.

Ņemot vērā šāda veida “Android” ievainojamību VP aicina attiecīgo viedtālruņu lietotājus regulāri veikt drošības pasākumus, regulāri atjaunojot “Android” operētājsistēmu un aprīkojot savus “Android” ar pretvīrusu programmatūru.

Policija aicina uzmanīties, pieslēdzoties nezināmiem atvērtiem bezvadu tīkliem, jo šos tīklus kāds var būt padarījis atvērtus apzināti, ar mērķi inficēt ierīci. Un aicina atslēgt bezvadu interneta izmantošanu, kad tas nav nepieciešams. Tas nodrošinās to, ka “Android” automātiski nepieslēdzas brīvi pieejamiem, nezināmiem bezvadu interneta pieslēgumiem, kas potenciāli var apdraudēt ierīci.

Savukārt sniedzot par sevi personisku informāciju – ir jāpārliecinās, ka tas tiek darīts tikai uzticamās vietnēs un programmās. Tāpat jāpievērš uzmanība, vai lapai ir drošības sertifikāts. Lejuplādējot, video un citus pielikumus vēlams lejuplādēt tikai uzticamās mājas lapās.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+