Mobilā versija
+2.7°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Austrālijas premjerministrs brīdina par “Islāma valsts” globālajām ambīcijām

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots

Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots (attēlā) brīdinājis, ka teroristu organizācijai “Islāma valsts” ir globālas ambīcijas. “Islāma valsts” pie ikviena cilvēka un valdības vēršas ar vienkāršu vēstījumu – pakļaujies vai mirsti, cīņai pret vardarbību veltītā konferencē Sidnejā sacīja Ebots.

“Islāma valsts” ir sagrābusi savā kontrolē plašas teritorijas Irākā un Sīrijā, kur pasludinājusi islāma kalifātu. Organizācijai ir atzari Lībijā, Afganistānā un Somālijā, un tā mēģina iegūt ietekmi arī Dienvidāzijā. Konferencē Sidnejā, kuru apmeklēja amatpersonas no 27 reģiona valstīm, galvenā uzmanība bija pievērsta cīņai pret radikalizēšanos internetā. Austrālija aplēsusi, ka kopā ar džihādistiem Tuvajos Austrumos cīnās aptuveni 100 Austrālijas pilsoņi. Valdība aizliegusi personām, kas tiek turētas aizdomās par potenciālo pievienošanos džihādistiem, doties uz Tuvajiem Austrumiem un atņēmusi pases cilvēkiem ar dubultpilsonību, kuri cīnījušies kopā ar ekstrēmistiem.

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+