Latvijā
Kriminālziņas

Brīdina par krāpniekiem, kuri mēģina iedzīvoties uz nelaimē nokļuvušu cilvēku rēķina 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Fotolia

Pēdējā laikā aktivizējušies krāpnieki un „ekstrasensi”, kuri mēģina iedzīvoties uz nelaimē nokļuvušu cilvēku rēķina, brīdina brīvprātīgā pazudušo meklēšanas organizācija “Bezvests.lv”.

“Bezvests.lv” aicina sludinājumos par pazuduša cilvēka meklēšanu, nepubliskot savu tālruņa numuru.”Pēdējā laikā diemžēl ir īpaši aktivizējušies dažāda veida „labvēļi” – krāpnieki un „ekstrasensi”, kuri, škiet, mēģina kaut kādā veidā piepelnīties pirms svētkiem un iedzīvoties uz nelaimē nokļuvušu cilvēku rēķina. Viņi zvana cietušajiem cilvēkiem ar piedāvājumiem parādīt, kur atrodas pazudušais cilvēks, kā arī pie viena noņemt lāstu, nolādējumu vai arī izārstēt no smagas slimības,” raksta “Bezvests.lv”, uzsverot, ka nevienam no šiem krāpniekiem vēl ne reizi nav izdevies atrast kādu cilvēku. Savukārt par lāsta vai nolādējuma noņemšanu viņi pieprasa lielu naudu, aplaupot jau tā cietušo ģimeni.

Organizācija uzsver, ka Valsts policija publisko sludinājumus par bezvēsts pazudušajiem tikai ar Valsts policijas tālruņa numuru – 110, bet brīvprātīgo meklēšanas organizācijas “Bezvests.lv” norāda policijas tālruņa numuru un savu oficiālo tālruņa numuru – 22084084. Sociālajos tīklos šādi sludinājumi tiek publicēti tikai pēc oficiāla policijas apstiprinājuma par to, ka cilvēks patiesi ir izsludināts meklēšanā. Tādā veidā, bezvēsts pazudušā cilvēka tuvinieki ir pasargāti no zvaniem, kurus veic visāda veida īpatņi un šaubīgi cilvēki no zīlēšanas saloniem, kā arī ne vienmēr mentāli veseli magi un burvji septītajā paaudzē.

LA.lv