×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. augusts, 2012
Drukāt

Brīdina par krāpniekiem sociālajos medijos

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas Rīgas reģiona policijas (RRP) darbinieki pēdējā mēneša laikā saņēmuši informāciju par ārvalstu krāpniekiem, kuri uzdarbojas interneta sociālajos tīklos, iepazīstas ar cilvēkiem, sāk draudzīgu saraksti, piedāvā iesaistīties dažādos biznesa darījumos, taču vēlāk izkrāpj naudu, aģentūru LETA informēja RRP preses pārstāve Daiga Kondrāte.

Policijai ir informācija par gadījumiem, kad krāpnieki iepazinušies ar Latvijas iedzīvotājiem, izmantojot sociālos medijus, taču, atšķirībā no krāpšanām, kurās, piemēram, tiek saņemts e-pasts par milzīgu laimestu loterijā, šajos gadījumos sarakste notikusi vairāku nedēļu garumā, lai iegūtu cilvēku uzticību. Sarakstes laikā krāpnieki stāstījuši par savu dzīvi un sūtījuši arī it kā savus foto no dažādām pasaules vietām.

Vienā no krāpšanas shēmām krāpnieki stāstījuši, ka dienējot armijā un ka viņu rīcībā nonākuši ievērojami naudas līdzekļi. Viens no svešiniekiem rakstīja, ka esot pārdevis augļu plantāciju un šādā veidā ieguvis vairākus miljonus eiro skaidrā naudā. Vēl kāds krāpnieks ilglaicīgā sarakstē stāstījis, ka kopā ar citiem karavīriem esot atradis kasti ar naudu. Krāpnieki nereti piedāvājuši iepazītajiem cilvēkiem nosūtīt naudu, lai vēlāk dotos pie viņiem un turpinātu tuvākas attiecības.

Vēlāk cilvēki saņēmuši vēstules no it kā dažādu valstu muitas darbiniekiem, kuri esot pieprasījuši nosūtīt naudu, lai nerastos sarežģījumi ar vērtīgo sūtījumu piegādi.

Iedzīvotāji nosūtījuši naudu, taču pēc laika saņēmuši paziņojumus par jauniem sarežģījumiem, kuru dēļ jāmaksā papildu nauda. Vienā no gadījumiem kopā samaksāti vairāk nekā 6000 latu, taču vēl kādā – nedaudz mazāk par 5000 eiro (3500 latu). Tomēr policijai zināmie apkrāptie cilvēki atteikušies sniegt oficiālus iesniegumus policijā.

RRP darbinieki aicina iedzīvotājus neuzticēties svešiniekiem internetā. Īpaši tad, ja šie cilvēki vēlāk sāk pieprasīt naudu. Policija arī aicina iedzīvotājus par šādiem un līdzīgiem gadījumiem ziņot policijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+