Mobilā versija
Brīdinājums -5.3°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
26. novembris, 2014
Drukāt

Brīdina par Krievijas agresiju

Foto - LETAFoto - LETA

Krievu analītiķis un prezidenta Vladimira Putina kritiķis Andrejs Piontkovskis Tallinas Starptautiskā aizsardzības studiju centra organizētajā diskusijā “Hibrīdkarš un informācijas operācijas” paziņojis, ka Igaunijā un Latvijā Krievija rīkojas tieši tāpat kā pirms kara Gruzijā un Ukrainā.

Konflikta gadījumā Krievija nepieļaus NATO iesaistīšanos, draudot izmantot kodolieročus. “Gandrīz katru dienu Krievijas lidmašīnas šķērso abu valstu gaisa telpu. Krievijas propaganda un pat Ārlietu ministrijas oficiālie paziņojumi norāda uz krieviski runājošo apspiešanu. Šie ir hibrīdkara elementi,” norādīja Piontkovskis. Viņaprāt, “Putina ideja ir Rietumu iebiedēšana: ja jūs nāksiet aizstāvēt šīs jaunās NATO dalībvalstis, tad es kādai Eiropas pilsētai uzbrukšu ar kodolieročiem”. Viņš piebilda, ka rezultātā Krievija rēķinās ar NATO atkāpšanos, un tā spēs panākt savus politiskos mērķus gan Baltijas valstīs, gan kādā citā valstī. “Viņš nespēlē šahu, viņš spēlē pokeru, visu laiku paceļot likmes,” teica analītiķis. Piontkovskis norādīja, ka kara uzsākšana pret Rietumiem ir mazticama, tomēr mēģinājums ir atjaunot bijušo Padomju Savienību tās iepriekšējā teritorijā. Arī Somijai un Polijai nevajadzētu justies pārāk droši, jo ideja atjaunot Krieviju nevis bijušās Padomju Savienības, bet pat bijušās Krievijas impērijas ietvaros Putinam nav tikai vārdi.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+