Mobilā versija
+17.7°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Brīdina par Krievijas un Ķīnas agresivitāti

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jaunajā ASV militārajā stratēģijā Krievija un Ķīna raksturotas kā agresīvas valstis, kas apdraud Savienoto Valstu drošības intereses, kā arī paustas bažas par globālās stabilitātes mazināšanos un augošajiem tehnoloģiskajiem izaicinājumiem.

Dokumentā, kuru publiskojis ASV štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Mārtins Dempsijs (attēlā), brīdināts par “zemu, bet augošu” iespējamību ASV iesaistīties karā ar citu lielvaru, kam būtu milzīgas sekas. Krievija ir “vairākkārt demonstrējusi, ka nerespektē kaimiņu suverenitāti un ir gatava izmantot spēku, lai sasniegtu savus mērķus”, teikts ASV 2015. gada militārajā stratēģijā. “Krievijas militārā rīcība grauj reģionālo drošību gan tieši, gan caur tās atbalstītāju spēkiem,” teikts dokumentā, kurā norādīts uz Krievijas karavīru klātbūtni Ukrainā, ko Maskava joprojām noliedz. Stratēģijas pārskatā paustas bažas par valstīm, kas attīsta modernās tehnoloģijas, tādējādi iedragājot ASV armijas pārsvaru. Papildus Krievijai un Ķīnai dokumentā nopietnas bažas paustas arī par Irānu un Ziemeļkoreju, kā arī vardarbīgu ekstrēmistu grupējumu radītajiem draudiem.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+