Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Brīdina par Krievijas un Ķīnas agresivitāti

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jaunajā ASV militārajā stratēģijā Krievija un Ķīna raksturotas kā agresīvas valstis, kas apdraud Savienoto Valstu drošības intereses, kā arī paustas bažas par globālās stabilitātes mazināšanos un augošajiem tehnoloģiskajiem izaicinājumiem.

Dokumentā, kuru publiskojis ASV štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Mārtins Dempsijs (attēlā), brīdināts par “zemu, bet augošu” iespējamību ASV iesaistīties karā ar citu lielvaru, kam būtu milzīgas sekas. Krievija ir “vairākkārt demonstrējusi, ka nerespektē kaimiņu suverenitāti un ir gatava izmantot spēku, lai sasniegtu savus mērķus”, teikts ASV 2015. gada militārajā stratēģijā. “Krievijas militārā rīcība grauj reģionālo drošību gan tieši, gan caur tās atbalstītāju spēkiem,” teikts dokumentā, kurā norādīts uz Krievijas karavīru klātbūtni Ukrainā, ko Maskava joprojām noliedz. Stratēģijas pārskatā paustas bažas par valstīm, kas attīsta modernās tehnoloģijas, tādējādi iedragājot ASV armijas pārsvaru. Papildus Krievijai un Ķīnai dokumentā nopietnas bažas paustas arī par Irānu un Ziemeļkoreju, kā arī vardarbīgu ekstrēmistu grupējumu radītajiem draudiem.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+