Mobilā versija
+0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Brīdina par Krievijas un Ķīnas agresivitāti

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jaunajā ASV militārajā stratēģijā Krievija un Ķīna raksturotas kā agresīvas valstis, kas apdraud Savienoto Valstu drošības intereses, kā arī paustas bažas par globālās stabilitātes mazināšanos un augošajiem tehnoloģiskajiem izaicinājumiem.

Dokumentā, kuru publiskojis ASV štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Mārtins Dempsijs (attēlā), brīdināts par “zemu, bet augošu” iespējamību ASV iesaistīties karā ar citu lielvaru, kam būtu milzīgas sekas. Krievija ir “vairākkārt demonstrējusi, ka nerespektē kaimiņu suverenitāti un ir gatava izmantot spēku, lai sasniegtu savus mērķus”, teikts ASV 2015. gada militārajā stratēģijā. “Krievijas militārā rīcība grauj reģionālo drošību gan tieši, gan caur tās atbalstītāju spēkiem,” teikts dokumentā, kurā norādīts uz Krievijas karavīru klātbūtni Ukrainā, ko Maskava joprojām noliedz. Stratēģijas pārskatā paustas bažas par valstīm, kas attīsta modernās tehnoloģijas, tādējādi iedragājot ASV armijas pārsvaru. Papildus Krievijai un Ķīnai dokumentā nopietnas bažas paustas arī par Irānu un Ziemeļkoreju, kā arī vardarbīgu ekstrēmistu grupējumu radītajiem draudiem.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+