Dabā
Laika ziņas

Brīdina par ļoti stiprām pērkona lietusgāzēm tuvākajās dienās 0

Ilustratīvs attēls. Foto AP/Scanpix/LETA

Tuvākajās dienās – ceturtdien un piektdien Latvijā iespējamas ļoti stipras pērkona lietusgāzes, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Vēl trešdiena un nakts uz ceturtdienu aizritēs bez nokrišņiem, taču jau ceturtdien atsevišķos rajonos varētu būt pat ļoti spēcīgas lietusgāzes (nokrišņu daudzums 12 stundu laikā pārsniegs 50 mm). Vislielākā šo ļoti spēcīgo lietusgāžu varbūtība ir ceturtdien dienā un naktī uz piektdienu.

Tāpat pērkona negaisa laikā gaidāma krusa un arī spēcīgas vēja brāzmas. Naktī uz piektdienu minimālā temperatūra gaidāma +15…+19 grādu robežās, bet ceturtdien un piektdien dienā teritorijas lielākajā daļā gaiss iesils līdz +22…+27 grādiem.

Jūlija pirmajās dienās karstās gaisa masas no mūsu reģiona atkāpsies, tomēr dienas būs siltākas nekā šīs nedēļas sākumā – gaisa temperatūra lielākoties paaugstināsies līdz +17…+23 grādiem, dažviet arī līdz +25 grādiem. Lai gan atsevišķos valsts reģionos gaidāmas pērkona lietusgāzes, tās nebūs tik intensīvas kā ceturtdien un piektdien.

LA.lv