Tehnika
Auto un moto

Brīdina par “melnā ledus” iespējamību0

Foto-Fotolia

Saskaņā ar meteorologu prognozi naktī uz trešdienu, 31.janvāri, temperatūra svārstīsies ap nulli, tādēļ uz autoceļiem var veidoties tā saucamais “melnais ledus”, kas ir neredzams un īpaši bīstams, atgādina VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) , aicinot autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa segumam atbilstošu braukšanas stilu.

Turpinoties snigšanai, šovakar uz autoceļiem turpinās veidoties sniega sega. LVC norāda, ka intensīvas snigšanas laikā ceļus nav iespējams uzturēt pilnīgi bez sniega, īpaši tas attiecas uz reģionālajiem un vietējās nozīmes autoceļiem.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, visu diennakti valsts autoceļu tīklā strādā uzturēšanas tehnika. Šodienas laikā galvenie autoceļi ir tīrīti jau vairākkārt, diennakts laikā ceļu uzturēšanas darbos, atbilstoši snigšanas intensitātei, tika iesaistītas no 60 līdz 170 ziemas tehnikas vienībām.

LVC atgādina, ka autoceļu tīrīšana un kaisīšana notiek prioritārā secībā, sākot ar valsts galvenās nozīmes autoceļiem un autoceļiem ar lielāku satiksmes intensitāti, vēlāk pievēršoties reģionālās un vietējās nozīmes ceļiem, atbilstoši autoceļu uzturēšanas prasībām un specifikai.

LA.lv